V první polovině utkání byli jasně aktivnější domácí. Střelou z pětadvaceti metrů prověřil brankáře Zábřehu Libor Martinka, poté po Kováčově centru hlavičkoval na malém vápně Jakub Gottwald, ale jeho pokus se nevměstnal mezi tři tyče.

Po těchto šancích se připomněli zábřežští fotbalisté. Z ničeho nic se do samostatného úniku dostal Roman Puchr, ale sám před brankářem Krejčím volil střelu na pravou tyč, která však nebyla dostatečně přesná.

close Kralice (v červeném) proti Zábřehu zoom_in

Kralice (v červeném) proti Zábřehu. Foto: DENÍK/Dominik Voráč

Z kralických fotbalistů byl nejvíce vidět Martin Kováč. Nejdříve svou střelou orazítkoval tyč, záhy zkusil štěstí znovu. Vypadalo to, že si s jeho střelou brankář Toman lehce poradí, míč mu však vypadl a musel před dotírajícím Gottwaldem volit ve vápně nedovolený zákrok.

K penaltě se postavil střelec Kováč a bezpečně ji proměnil. Do šaten tak mířili spokojenější domácí a nevyvedl je z míry ani incident jednoho z fanoušků, který dával velmi hlasitě najevo, že se mu nelíbilo jedno z rozhodnutích pomezního rozhodčího před brankou Kralic.

„Myslím si, že jsme byli první polovinu zápasu lepší, měli jsme hodně vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili," viděl poločas kralický trenér Ivo Gottwald.

Po změně stran měl šanci na reparát zábřežský Roman Puchr, když se opět řítil sám na kralického gólmana. Svojí střelu mířil přesně do tyče, od které se míč odrazil do sítě kralické svatyně.

Po této brance se hra vyrovnala a bylo vidět minimum šancí, mírným tlakem ale oplývali spíše hosté. S blížícím se závěrem mohl pro Kralice po Kováčově kolmici rozhodnout střídající Troneček, ale sám před brankářem Tomanem nemířil přesně.

Do konce střetnutí přišlo vyloučení dvou hráčů, shodou okolností úspěšných střelců obou týmů.

Po druhé žluté nejdříve putoval předčasně do sprch Roman Puchr a po šesti minutách potkal stejný osud i Martina Kováče.

Zbytek zápasu nic zásadního nepřinesl, a tak si Kraličtí rozdělili se Zábřehem body po remíze 1:1.

„Druhá polovina se mi už zdála trochu unavenější. Asi to bylo způsobeno tím, že jsme ve středu hráli Krajský pohár, takže jsme měli za sebou druhý zápas v jednom týdnu, což hráče unavilo. Soupeř zaslouženě vyrovnal a remíza je naprosto spravedlivá," dodal kralický trenér Gottwald.

„Celou sezonu jsme bojovali spíše v pásmu sestupu, což bylo velice náročné jak fyzicky, tak i psychicky. Proto dávám poslední dva zápasy sezony prostor širšímu kádru. Na můj vkus, i vzhledem k tomu, že o nic nešlo, to bylo trochu vyhrocenější. Ale potkala se dvě mužstva, která umí hrát fotbal, a tak šlo o prestiž, ale žádné záludnosti jsem neviděl a myslím si, že se tedy utkání vydařilo," hodnotil průběh zábřežský trenér Jaroslav Appl, jenž své svěřence podpořil po střídání v 88. minutě dokonce i přímo na hřišti.

Kralice na Hané – SULKO Zábřeh 1:1 (1:0)

Branky: 40. z pen. Kováč – 52. Puchr. Rozhodčí: Sedláček – Juřátek, Dorušák. ŽK: Gottwald – Toman. ČK: 86. Kováč – 80. Puchr. Diváků: 120.

Kralice na Hané: Krejčí – Horváth (74. Drexler), Dočkal, Hlačík (58. Novotný), Gottwald – Dostál, Surala (69. Troneček), Nečas, Neoral, Martinka – Kováč, Trenér: Ivo Gottwald.

SULKO Zábřeh: Toman – Marada, Lepka, Hampl, Schwab – Hýbl (88. Appl), Žanda, Král, Lukas – Puchr, Kapl (81. Žváček). Trenér: Jaroslav Appl.

Autor: Dominik Voráč