„Utkání jsme začali dobře, ale když se vykombinujeme do vápna, tak pak zakončujeme bez důrazu. Soupeř naopak byl v první gólové šanci a tu proměnil. Po změně stran rozhodlo vyloučení. Pak je těžké v deseti hráčích obrátit skóre," zhodnotil utkání trenér Prostějova Miroslav Takáč.

Přitom Hanáci nezačali vůbec špatně. Od začátku utkání měli častěji míč na svých kopačkách a vytvářeli si šance. Hned ve čtvrté minutě měl velkou šanci Sus, hlavičkou však bránu netrefil.

Podobnou příležitost ke skórování měl o minutu později Nečas při zaváhání prostějovské obrany, sám proti Kofroňovi neuspěl.

Po divoké pasáži se hra uklidnila a branka padla až v 31. minutě, kdy se Pavel Vyhnal prosadil proti bránícímu Schusterovi a přízemní střelou překonal prostějovského Kofroně

Do druhého poločasu šel Prostějov s touhou minimálně vyrovnat, vše však zkazila jedna dvouminutovka krátce po poločase.

Agilní Nečas utíkal Susovi, kterému nezbývalo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu nedovoleným způsobem.

Vzhledem k tomu, že byl posledním hráčem, viděl za svůj prohřešek červenou kartu. Z následné standartní situace se z povedeného signálu trefil Milan Plšek a bylo už prakticky rozhodnuto.

Vlašim se ještě radovala v 65. minutě, kdy si na centr naskočil Milan Piško a hlavou zvýšil na 3:0. Zbytek zápasu se již odehrál bez branek, i když měli Vlašimští příležitostí ke skórování více než dost, ale i díky Kofroňovi v prostějovské bráně skóre nenavýšili.

„Musím pochválit Kofroně, který pak vychytal tři čtyři šance," dodal k jeho výkonu Takáč.

„Soupeř hrál tak, jak jsme čekali, to je, že nakopával balony do hrotu a pak se snaží v útoku hráče doplnit. To byla alfa omega a my jsme jej ubránili," vystihl klíčový faktor trenér Vlašimi Martin Hašek

Prostějov tak zůstává na posledním místě se dvěma body, Vlašim se díky výhře odpoutala ode dna a už nefiguruje v sestupových vodách.

„Vzhledem k postavení tabulce obou týmů to byl nesmírně důležitý zápas. Řekl bych, že máme míň bodů, než jaké jsme předváděli výkony. Doufal jsem, že když si udržíme určitou úroveň výkonů, že se k nám obrátí štěstí. " svěřil se Hašek.

Fotbalová národní liga – 8. kolo:

Prostějov – Vlašim 0:3 (0:1)

Branky: 53. a 65. Piško, 31. Vyhnal. Rozhodčí: Rejžek – Melichar, Podaný. ŽK: Nekuda. ČK: 53. Sus (oba Prostějov). Diváci: 680.

Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach, Skwarczek, Fládr (71. Rus), Langer (56. Petržela) – Nekuda (63. Chwaszcz), Kroupa. Trenér: Miroslav Takáč.

Vlašim: Nguyen – Štochl, Vondra, Tarczal (72. Jícha), Piško – Kulhánek, Breda, Frizoni (46. Reiter), Vyhnal (72. F. Hašek) – Nečas, Janda. Trenér: Martin Hašek.