V první půli byli lepší hosté a po mnoha šancích se v 34. minutě podařilo otevřít skóre Marku Grmelovi.

„Co se prvního poločasu týče, tak asi nemám klukům co vytknout. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Bohužel sami jsme vstřelili jen jeden gól,“ zhodnotil hru trenér a gólman hostů Milan Piták.

V druhém poločase aktivněji začali domácí borci, kteří začali hrát agresivněji a více se drali před branku soupeře.

„Víceméně průměrný zápas. Protivanov vypadal fotbalovější a v druhém poločase jsme to nějakou vůlí, nasazením tvrdostí otočili,“ řekl po utkání trenér domácích Ladislav Kučerňák.

Srovnání přišlo v 64. minutě, kdy po centru hlavičkoval Josef Šálek. Gólman sice míč chytil, ale už se nacházel za brankovou čárou.

V dalších minutách utkání byly vidět šance na obou stranách, nicméně žádná neskončila gólem.

Do vedení se domácí dostali v 81. minutě, kdy hlavní sudí nařídil pokutový kop. S tím si poradil Ondřej Kadlec a upravil na konečných 2:1.

„Čekali jsme sice do osmdesáté minuty, ale je to tou trpělivostí, že jsme to otočili. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl po utkání trenér Kučerňák.

„Tady jsme chtěli získat alespoň bod, na což jsme herně a téměř i výsledkově měli, bohužel to nedopadlo,“ vyjádřil zklamání Piták.

Sokol Dub nad Moravou – SK Protivanov 2:1 (0:1)

Branky: 64. Šálek, 81. Kadlec z pen. - 34. Grmela. Rozhodčí: Chládek - Šteier, Zemánek. ŽK: Krempl, Skopal, Přecechtěl, Rychlý Z. – Pospíšil, Sedlák. Diváci: 120.

Dub nad Moravou: Pospíšil – Kadlec, Schon, Krempl, Skopal, Přecechtěl, Šálek, Hrabal, Zubal, P. Rychlý (66. Z. Rychlý), Kaiser. Trenér: Ladislav Kučerňák.

Protivanov: Piták – F. Pospíšil, Milar, Z. Pospíšil, Kropáč, D. Sedlák (66. T. Pospíšil), Dvořák, Sekanina, Grmela, M. Pospíšil (56. M. Sedlák), Musil. Hrající trenér: Milan Piták.

RADEK HLOCH