V první půli začali lépe borci z Dubu a skóre otevřel ve 27. minutě domácí Jiří Hronek. Celý poločas se odehrál v režii domácích, kteří ale nedokázali svůj náskok zvýšit. Hosté, kteří figurují v horní polovině tabulky I. A třídy, skupiny B, si také vypracovali pár šancí, ale bez výsledku.

Po pauze se role vyměnily. Hráči Lipové tlačili Dubské, ale veškeré jejich pokusy výbornými zákroky vychytal domácí gólman Šimon Pospíšil.

„Ve druhém poločase jsme měli šance, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat. Domácí nám dali dva góly a pak už jsme hráli vabank,“ okomentoval druhou půli trenér hostů David Drexler.

Obrovský tlak trval až do 74. minuty, kdy z velké dálky napřáhl Jan Došlík a přesně mířenou střelou do šibenice zvýšil na 2:0. Poté se hra vyrovnala.

Hosté přes veškerou snahu nedokázali snížit, když jejich šance končily v rukavicích Pospíšila, nebo v autu.

„Druhou půli začali kluci bojácně, ale brankář nás podržel,“ pochválil výkon Pospíšila trenér Dubu Pavel Koral.

„Kdybychom dostali gól, tak to utkání vypadá jinak,“ dodal.

Poslední gól přidal v 84. minutě opět Hronek, když unikl obraně a v souboji jeden na jednoho nedal brankáři sebemenší šanci.
Oba týmy provází koncem sezony problémy.

„Měli jsme třízápasovou krizi kvůli zraněním, máme mimo šest kluků,“ posteskl si trenér Koral, který musel do utkání poslat dorostence, aby nahradil chybějící hráče.

Stejné problémy trápí lipovského kouče Drexlera: „Hlavně se sejít víc než v jedenácti, už jsem zase musel hrát i já a není to ideální.“

Sokol Dub nad Moravou - Sportovní klub Lipová 3:0 (1:0)

Branky: 27. a 84. Hronek, 74. Došlík. Rozhodčí: Vedral - Hubený, Spurný. ŽK: Došlík, Zubal - Drexler, Liška. Diváci: 90.

Dub nad Moravou: Pospíšil – Z. Rychlý, Kaiser, Hronek (90. Karola), Fiala, P. Rychlý, Šálek, Hrabal (78. Zubal), Došlík, Pazdera, Krempl. Trenér: Pavel Koral.

Lipová: Holásek – Moštěk, Drexler, Žilka, Novák, Liška, Jamrich, P. Dostál, Výmola (62. Růžička), M. Dostál, Petržela. Hrající trenér: David Drexler.