Ani ve druhém domácím utkání v tomto týdnu proti elitnímu druholigovému soupeři nepřekročili Prostějovští fotbalisté svůj stín. Na vlastním hřišti se jim zkrátka nedaří. Po Hradci Králové si odvezla body z Hané i Líšeň po výhře 3:1.

Boj o druhé místo za postupujícími Východočechy je tedy podle všeho rozhodnutý. Líšeň má před třetím Prostějovem šestibodový náskok.

Zpočátku přitom nic exportu bodů do Brna nenasvědčovalo. Prostějov poslal už v 8. minutě do vedení po rohovém kopu Salomon Omale, který měl jednu šanci už předtím.

Úvod zápasu byl ale celkově z defenzivního pohledu uvolněný. Gólových příležitostí byl dostatek na obou stranách.

Možná i proto vydržel domácí náskok sotva tři minuty. Pak Marek Matocha zachoval ve vápně chladnou hlavu a prostřelil brankáře Muchu po několika zasekávačkách.

Na druhé straně byli zase blízko skórování Zlatohlávek či Koudelka. Zejména příležitost z 25. minuty, kdy si pohrál s obráncem, přehodil míč na levačku a pálil na branku, vypadala jako téměř jistý gól. Balon ale skončil vedle.

Po změně stran už to takový festival nebyl. Především tedy z domácí strany. Líšeň obranu přece jen zpevnila a nakonec sama dvakrát udeřila. Vítězný gól vstřelil Martin Zikl, který v Prostějově hostoval v první polovině sezony. Po přihrávce ze strany pohotově poslal míč mimo dosah gólmana.

Definitivně pak rozhodl pěknou ranou z trestného kopu přes zeď čtvrt hodiny před koncem nejlepší střelec druhé ligy Jaroslav Málek. Byla to jeho třináctá branka v tomto ročníku.

Prostějov v příštím kole bude hrát v Třinci. Líšeň nastoupí v domácím prostředí proti Ústí nad Labem.

1. SK Prostějov – SK Líšeň 1:3 (1:1)

Branky: 8. Omale – 11. Matocha, 65. Zikl, 75. Málek. Rozhodčí: Dubravský – Hájek, Pfeifer. ŽK: Kučera, Ševčík (oba L.).

Prostějov: Mucha – Šmehyl (89. Dittmer), Sus, Bialek, Zapletal – Omale, Kopřiva – Píchal, Koudelka (84. Spáčil), Jurásek – Zlatohlávek (89. Langer). Trenér: Pavel Šustr.

Líšeň: Veselý – Jeřábek, Bednář, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek, Silný (46. Zikl), Málek (84. Šteigl), Matocha (90. Fall) – Rolinek (61. Reteno Elekana). Trenér: Milan Valachovič.