V duchu rčení, že poslední krok bývá nejtěžší, ale zatím zůstávají v Prostějově opatrní.

„Věřím, že ten poslední krok s Holící zvládneme. Je to hodně blízko, ale ještě tam nejsme,“ apeluje na své hráče trenér Oldřich Machala.

Euforii nepodléhají ani hráči, byť oslavy po zápase s Velkým Meziříčím byly znatelně větší než po jiných utkáních.

„Je to důležitý krok, ale máme zatím splněných padesát procent. S Holicí chceme vyhrát, aby to bylo úplně tutové. Bude důležité to zvládnout v hlavách a nic nepodcenit,“ ví dobře záložník Jan Koudelka, který byl hlavním architektem prostějovského vítězství nad Velkým Meziříčím.

Koudelka při výhře 2:0 jeden gól dal a na druhý přihrál Karlu Kroupovi. K tomu navíc trefil břevno a tyč.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, i když jsme přečkali i nějaké šance soupeře. Na Pavla Simra a Petra Dolejše se hraje hodně těžko, ale zvládli jsme to a hlavně jsme hráli zodpovědně,“ pochválil týmový výkon Koudelka.

Ilustrační foto.
Dramatický boj o postup. Konice a Litovel mají stejný počet bodů

Prostějov byl od začátku lepším týmem, což korunovala v 17. minutě přesná Koudelkova střela z hranice vápna.

„Hřiště bylo hodně suché, takže si divím, že to tam vůbec doskákalo,“ komentoval s úsměvem svůj šestý gól z posledních tří zápasů Koudelka. Šikovný záložník mohl ve zbytku půle přidat ještě další dva, ale v cestě mu pokaždé stála branková konstrukce.

Ve druhé půli Jan Koudelka ukázal, že góly umí nejen dávat, ale i připravovat. V 53. minutě se na kraji hřiště uvolnil přes obránce a přesným centrem našel na přední tyči hlavu Karla Kroupy, který svým 25. gólem v sezoně zvýšil na 2:0.

Ve zbytku utkání se už Prostějov soustředil především na defenzivu a Velké Meziříčí si vytvořilo mírný tlak. Příležitosti hostů ale zlikvidoval pozorný Neoral.

„Jsem rád, že jsme konečně udrželi nulu a pomohli gólmanovi. Kvalitní výkon předvedl Koudy, který hraje na té desítce velmi dobře. Velmi dobrý výkon předvedl taky Hirsch, který úplně vymazal Dolejše,“ pochvaloval si po nejdůležitější jarní výhře trenér Machala.

1. SK Prostějov -FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)

Branky: 17. Koudelka, 53. Kroupa. Rozhodčí: Ogordník - Tomanec, Slováček. ŽK: Koudelka – Berka, Smejkal, Kriegsmann. Diváci: 790.
Prostějov: Neoral – Machynek, Sus, Schuster, Hirsch – Píchal (66. Šteigl), Pančochář, Fládr, Hapal (89. Rus) – Koudelka (88. Langer) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček Kriegsmann (59. Duba), Dolejš, Šuta, Simr, Smejkal (73. Puža), Demeter, Berka (53. Bouček), Komínek, Mucha. Trenér: Libor Smejkal.