Lepší vzájemné zápasy má Litovel, která doma na podzim vyhrála 2:1 a na jaře v Konici prohrála až po penaltách. Jarní forma ale hovoří pro Konici, která doposud všechny zápasy po zimní pauze vyhrála. Zatím poslední vítězství si připsala v sobotu, kdy po penaltách zdolala Paseku.

I dva body měly podle kouče Petra Ullmanna vysokou cenu.

„Po té remíze byli kluci zklamaní, ale nabádal jsem je, že i ty penalty budou velice důležité. Dali jsme všech pět pokutových kopů, soupeř hned v první sérii trefil tyčku,“ ulevilo se konickému trenérovi.

Ten ale dobře věděl, že jeho tým mohl brát i tři body, kdyby proměnil velké šance v první půli.

„Vytvořili jsme si čtyři nebo pět vyložených šancí. Trefili jsme tyčku, Roman Kamenný tam měl gólovku. Hra se mi líbila a vytvořili jsme si tlak, bohužel jsme šance neproměnili. Druhý poločas už byl vyrovnanější, i když Filip Drešler ještě dal břevno,“ litoval Ullmann.

Tři kola před koncem Konice sice vede tabulku, ale jen o skóre před druhou Litovlí, která má lepší vzájemný zápas. Podle Ullmanna hodně napoví už následující kolo, kdy Konice hraje na půdě třetích Chválkovic a Litovel jede do Bohdíkova.

„Teď se ukáže charakter. Bude to jeden z klíčových zápasů, ale jedeme si to do Chválkovic rozdat na férovku. Nikde navíc není napsané, že Litovel vyhraje v Bohdíkově, kde se hraje velice těžce,“ přemítá Ullmann.

Ať už ale finiš této sezony dopadne jakkoli, mohou být v Konici se skvělým jarem naprosto spokojení.

„Jaro máme výborně rozehrané, ztratili jsme jen dva body. V zimě jsme s tím vůbec nepočítali, takže si to užíváme. Cítím v týmu velkou pohodou a týmovost. Chtěli bychom to završit i vítězstvím v poháru proti Olešnici, které hrajeme 6. června v Července,“ přeje si kouč Petr Ullmann.

Fotbalisté Prostějova. Ilustrační foto
Nečekaná kanonáda. Prostějov dal šestku čtvrté Kroměříži

Los Konice a Litovle v závěru sezony: 24. kolo: Chválkovice (3.) - Konice, Bohdíkov (6.) – Litovel
25. kolo: Konice – Bohdíkov (6.), Litovel – Bohuňovice (5.)
26. kolo: Bohuňovice (5.) - Konice, Haňovice (12.) – Litovel
(v závorkách aktuální umístění soupeřů v tabulce)