A rozhodně nezklamal. Když v 80. minutě přepouštěl své místo podzimnímu kapitánovi Martinu Svozilovi, vyprovázel ho největší potlesk, jakému se Prostějovu během zápasu dostalo. „Byl jsem trošku nervózní. Ale postupem času to ze mě padalo a ve druhém poločasu už to bylo dobré. To už jsem hrál tak, jak bych chtěl,“ pochvaloval si samotný Fládr, který si výborným výkonem zřejmě vybojoval trvalé místo v kádru A týmu.

Vyhráli jste 4:0, soupeře jste přehráli. Byl jste spokojen s výkonem mužstva?

Zezačátku jsme na ně vlétli tak, jak jsme si plánovali. Pospa měl nějaké gólovky, ty sice ještě nedal, ale pak nám to tam spadlo a už to bylo dobré.

1. FK Prostějov (v modrém) vs. FC MSA Dolní Benešov - V základní sestavě Prostějova se poprvé objevil osmnáctiletý odchovanec 1. SK Zdeněk Fládr

Trenér František Jura prozradil, že zápas byl pro vás poslední zkouškou, jestli už na divizi máte. Zjistil, že máte. Jste rád, že budete na jaře figurovat v áčku nebo jste chtěl ještě zůstat v dorostu?

Na jednu stranu jsem samozřejmě rád, na druhou bych chtěl pomoct i dorostencům. Takže jsou to takové smíšené pocity. Ale spíš převládá to pozitivní.

Když jste v zimě přišel na zkoušku, věřil jste, že byste se mohl probojovat do nabité sestavy?

Člověk si vždycky musí věřit. Ale že se už letos dostanu do áčka, to jsem opravdu nečekal. Říkal jsem si, že mám ještě minimálně rok. Ale vyvrbilo se to jinak.

Věděl jste, že se podle vašeho výkonu bude trenér rozhodovat, jestli v prvním týmu zůstanete?

Den před zápasem mi trenér řekl, že tak na devadesát procent budu hrát. Takže jsem se s tím doma popasoval a šel jsem na to.

Jaké bylo hrát ve středu zálohy s Lukášem Zelenkou? To musel být velký zážitek.

To každopádně. S tím jsem asi opravdu nikdy nepočítal, že bych mohl ve středu zálohy nastoupit s takovým hráčem, jako je Lukáš Zelenka.

Ve druhém poločase jste měl dvě velmi slibné příležitosti. Co chybělo k tomu, aby jste svoji premiéru okořenil gólem?

Hlavně trefit bránu (smích). Při tom prvním tam možná byla jedna klička navíc, ještě mi to tam někdo ukopl. Při té druhé šanci jsem měl přehodit gólmana.

Jaký je největší rozdíl oproti dorostenecké kategorii?

Je to tvrdší a rychlejší. Člověk si na to nezvykne okamžitě. Nějakou chvilku to asi potrvá.