VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevřený dopis předsedy OFS o vulgárním chování mládeže

PROSTĚJOV - Šéf Okresního fotbalového svazu Prostějov Vladimír Trunda zaslal naší redakci otevřený dopis určený oddílům kopané, který přetiskujeme v plném znění

18.5.2007
SDÍLEJ:

LOGO OFSFoto: OFS

„Na posledním jednání výkonného výboru OFS byly mimojiné projednávány směry a cíle, jež by přispěly ke zvýšení úrovně kopané zejména v mládežnických kategoriích. Jde o řadu projektů, o nichž vás budu podrobněji informovat na losovacím aktivu v červenci tohoto roku. V souvislosti s těmito záměry je však třeba bezprostředně zareagovat na stav, na který upozorňuje řada oddílů a rozhodčích. Jde zejména o negativní projevy při mistrovských utkáních mládeže spočívající především v hrubém až vulgárním chování. Tento varující stav nelze přehlížet a proto vás všechny žádám, abyste v rámci svých kompetencí přijali nezbytná opatření a urychleně je projednali jak s příslušnými pracovníky – funkcionáři odpovědnými za výchovu mládeže, tak i se samotnými hráči.

Jde především o následující poznatky:
1. Množí se projevy hrubého nesportovního chování spočívající v nevhodných verbálních projevech, a to jak směrem k soupeři, tak i ke spoluhráčům a rozhodčím. V průběhu utkání padá řada nevhodných až vulgárních slov a přestože sudí se snaží v tomto ohledu hráče usměrňovat i varovat, je jejich snaha bohužel mnohdy znevažovaná nevhodnými protesty trenéra, respektive členy realizačního týmu. V tomto směru jsem dal jasný pokyn komisi rozhodčích, aby v plné šíři a se vší důsledností postupovala nekompromisně dle daných pravidel fotbalu a byla tak nápomocna v boji proti agresivitě i nevhodnému chování. V odpovědnosti disciplinární komise pak bude vyhodnocování přestupků a zpřísnění ukládaných trestů. Nemůžeme se v žádném případě opírat o tvrzení, že bohužel společnost hrubne a s ní i chování mládeže.

2. Problém vulgarizace našeho života se projevuje již při hodinách tréninkového procesu, kdy zejména koučové přehlížejí kadenci nevhodných výrazů, což se pak přenáší i do samotných soutěžních utkání. I zde by měla mít morálka své místo a trenéři by měli přispívat k jejímu zlepšení. Je řada příkladů i v našem okrese, kde kouč tvrdě vyžaduje řád a morálně - zodpovědný přístup žáků i dorostenců a při jeho porušení uplatňuje různé sankce.

3. Co rovněž překvapuje je skutečnost, že v rámci reprezentačních akcí OFS některé kluby nejenže nereagují na nominace svých hráčů, ale ani příslušné fotbalisty neomluví. Prozatím komise mládeže tento stav víceméně tolerovala, byť se neúčastí reprezentanta dostávala do složité situace. Nyní jsem však dal pokyn, aby KM postupovala dle stanovených řádů a z neomluvené neúčasti vyvozovala příslušné finanční sankce.

4. Netěší ani zjištění, že při soutěžích žákovských přípravek dochází k neoprávněným startům žáků. Trenéři v zájmu vítězství za každou cenu postaví buď neregistrovaného hráče nebo mladého fotbalistu, který už hraje vyšší soutěž. Je to unfér nejen k trenérským kolegům, ale zejména k nejmladším žákům přípravky. V této kategorii navíc nejde o výsledky a hlavním cílem je zdokonalování herní činnosti. Byl bych nerad, pokud by se tyto případy množily a v konečné fázi by do nich musela vstupovat sportovně-technická komise a následně i disciplinární komise s finančními postihy.

Považoval jsem za skutečně nezbytné, aby všechny oddíly Prostějovska znaly postoj výkonného výboru OFS v této věci a všichni společně nechodili kolem horké kaše. Naopak je nutné, abychom stav, o kterém všichni léta víme společně změnili ve snaze oprostit fotbal ode všeho, co znevažuje a snižuje jeho prestiž. A kde jinde začít než u mládeže? Naší společnou snahou by mělo být, aby v regionu přibývalo družstev prosazujících se svou výkonností i ve vyšších třídách Olomouckého kraje. Tam mohou získat nové impulsy a herní prvky, jež se následně stanou součástí jejich výkonnostního růstu tolik nezbytného pro zkvalitnění kopané v našem okrese.

Věřím, že obsah mého dopisu se vší vážností projednáte nejen v oddílových výborech, ale hlavně s vedoucími i trenéry mládeže a současně je požádáte o úzkou součinnost při výchově mladé fotbalové generace s pevnými morálními zásadami. V případě, že v uvedeném směru máte nějaké podnětné připomínky, doporučení nebo návrhy, rádi je přijmeme a v rámci jejich závažnosti či přínosu zakomponujeme do připravovaných projektů výchovy mladé generace.“ Vladimír Trunda, předseda Okresního fotbalového svazu Prostějov.

18.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů Operátor/ka výroby (1601013). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Operátor výroby (1601013), , Přijmeme šikovné operátory výroby do strojírenské výroby. Požadujeme manuální zručnost – drobná manuální práce. Nabízíme práci ve třísměnném provozu a mzdu od 14.000,- Kč. , , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 17 000 Kč

Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby Stavěč pecí - (1805004). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Stavěč pecí - (1805004), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte několikaletou praxi v dělnické profesi - výhodou, nikoliv podmínkou, - jste manuálně zručný, - máte dobrou pracovní morálku, - jste zodpovědný a pečlivý, - zvládnete fyzicky náročnější práci, , Budete se věnovat:, - vyzdívání pecí a následné montáži plechů a izolací, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme práci na HPP, - čeká Vás pracovní doba Po – Pá ( 6:00 – 14:30 - s možností posunutí směny ), , Pracoviště: Prostějovsko, Mzda: od 17.000 Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: jednosměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Operátoři výroby – automotive (1601001). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Operátoři výroby – automotive (1601001), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - jste manuálně zručný, - jste spolehlivý, , Budete se věnovat:, - odebírání a kontrole výrobků, montáži šroubků, lepení ochranných folií apod., , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme dlouhodobou práci na HPP, - nabízíme příspěvek na stravování (stravenky), , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 20.000,- Kč + příplatky, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz (Po-Pá), , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 24 000 Kč

Obsluha průmyslových robotů OBSLUHA SVAŘOVACÍCH ROBOTŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě pan Kocourek tel.: 582 302 634 nebo e-mail m.kocourek@beximpaletten.cz., Požadujeme: , - praxe na obdobné pozici, - svářecí průkaz - výhodou , - výuční list ve strojírenském oboru - výhodou, Náplň práce:, - obsluha svařovacích roborů - zakládání materiálu do přípravků, - zodpovědnost za kvalitu dílců, Nabízíme: , - třísměnný provoz, - stabilní zázemí prosperující společnosti, - příjemné a moderní pracovní prostředí, - bonusy za doporučení nových pracovníků , - bonusy / prémie. Pracoviště: Bexim paletten s.r.o. - kostelec na hané, Smržická, č.p. 871, 798 41 Kostelec na Hané. Informace: Michal Kocourek, +420 582 302 634.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
23

Májový pařák! O víkendu to bude péct, po něm ještě víc

Prostějovská ZUŠka se činila. Na náměstí i v kavárnách představila své žáky v nejlepším světle při celorepublikové akci ZUŠ Open.
24

Tanec i klavírní sóla. ZUŠ open zaplavilo Prostějov uměním. Podívejte se

V sobotu startuje Velká cena Prostějovska v požárním útoku

Již v sobotu 26. května odstartuje v Dětkovicích v pořadí již 8. ročník Velké ceny Prostějovska v požárním útoku.

Ve Skalce zahájí lázeňskou sezónu. Těšte se na žehnání pramenů i ohňovou show

Slavnostní zahájení lázeňské sezony Lázní Skalka, se uskuteční v sobotu 26. května. Zajímavý program začne o půl třetí odpoledne a hlavním bodem bude žehnání a svěcení. Žehnání se dočkají prameny farářkou Církve československé husitské i knězem církve římsko-katolické.

První sběrači jahod vyrazili do akce. A úroda je slušná

/FOTOGALERIE/ Jahody kam se jen člověk podívá. Tak to v těchto dnech vypadá v samosběrně na jihu Prostějova. V Určické ulici začala sezóna ve středu, kdy první zájemci vyrazili s bedýnkami, pikslami ale také rovnou kýbly do akce.

Opravy Společenského domu? Počkáme na soud, říká primátorka

Parkoviště v Komenského ulici opět slouží řidičům, ve všední dny je znovu přeplněné auty lidí spěchajících za nákupy, na úřady či do práce. Vedení města nakonec odstavnou plochu v centru města v květnu, půl roku po jejím zabrání společností Manthellan, uvolnilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT