Při skóre 33:21 tak Lipovští nestačili jen na Konici B, Hanou Prostějov a Kostelec na Hané a uzavírají vedoucí skupinku hned čtyř zástupců z Prostějovska.

„S výsledkem jsem spokojen, všem hráčům děkuji za reprezentaci SK Lipová. Chtěli jsme se pohybovat kolem pátého šestého místa. Uvidíme na jaře. Záleží, jak nám vyjde úvod, začínáme 3. dubna doma s Vrahovicemi“ hodnotil pozitivně naladěný Liška.

Během letní přestávky znatelně obměnil základní sestavu. V bráně se střídala vyrovnaná dvojice Jiří Abrahám – Martin Rozsíval, do týmu navíc Liška přivedl velezkušené Milana Macourka, Petra Přikryla a Karla Spáčila, které doplnili Michal Naniáš s Michalem Takáčem a posléze i z Kralic vypůjčený Jaroslav Lehký.

Právě Naniáš se Spáčilem se stali nejlepšími střelci týmu. Prvně jmenovaný již ale Lipovou opustil a zamířil do třetiligového Hulína, hostování skončilo i Lehkému, jehož služeb se ale Liška nechce vzdát.

Čeho si na příchodu zkušených hráčů nejvíce ceníte?
Hlavně jsme chtěli trochu uklidnit mužstvo, protože máme velice mladý kádr. Navíc jsme nechtěli hrát ve spodní polovině tabulky, aby se fotbal v Lipové trochu ustálil. Stavíme to na starších, protože mají zkušenosti a Karel Spáčil, Petr Přikryl, Milan Macourek i Patrik Müller se je snaží předávat dál. V kritických momentech dostanou mužstvo do varu.

Necítil jste na některých hráčích zklamání, když po příchodu šesti posil nedostávali tolik příležitostí?
V podvědomí to určitě měli, možná cítili i křivdu. Myslím si ale, že jsem jim to dokázal vysvětlit a nahradit. Udržel jsem je v Lipové a mohli hrát aspoň v nově vzniklém béčku. Samozřejmě ve IV. třídě je kvalita úplně jinde, ale chtěl jsem je mít pod dohledem. Každý hráč se chce dostat do áčka a dělá pro to první a poslední. Pro mě jako trenéra je dobře, že mám z čeho vybírat.

Zůstane kádr pohromadě?
Na to je ještě brzy. Několik hráčů máme na hostování, chceme je ale co nejvíce udržet. Již teď ale vím, že u nás končí Michal Naniáš. Dostal nabídku z Hulína, kde by měl od 10. ledna naskočit do přípravy. Vrátil se po těžkém zranění a kvalitami do takových soutěží patří.

Kdo by Michala mohl nahradit? Přece jen se stal nejlepším střelcem týmu, na spoustu branek přihrál, skvěle kopal standardky.
Máme spoustu mladých hráčů a proč by ho nemohl nahradit třeba Zdeněk Koudelka? Je sice mladý, ale trochu zkušeností již taky má. Mladým budeme opět dávat šanci jako před rokem. Věřím jim.

Loni jste měli velmi špatný start do podzimu i do jara, letos přesně naopak. Po porážce s Hanou přišlo pět výher v řadě.
Byli jsme silní hlavně doma, kde kluci předváděli super výkony a hráli výborný fotbal. Ze sedmi zápasů máme šest výher a skóre 27:10. To je perfektní. Ani s Hanou jsme do pětašedesáté minuty nehráli špatně. Dali jsme rychlou branku, ale nezvládli jsme konec, kdy jsme během minuty inkasovali dvě branky. Bylo vidět, že hráči ještě nebyli sehraní.

I zvenku jste ale přivezli značný počet bodů.
Vyhrali jsme sice ve Vrahovicích, Nezamyslicích i na Hané, ale vstřelili jsme jen šest gólů a to je málo. Deset bodů je krásný výsledek, ale v Radslavicích, Býškovicích, Hustopečích i Kostelci jsme ztratili body neproměňováním příležitostí. V Hustopečích jsme šli dvakrát sami na brankáře a po třinácti minutách jsme mohli vést 3:0, nakonec jsme ale prohráli 0:2 a byli jsme hodně znechucení. Stejně tak v Kostelci jsme po poločase měli vést 4:0, ale zbytečně jsme ztratili.

Loni jste nastupovali v „severní“ B skupině I.B třídy, letos jste zvolili „prostějovskou“ A skupinu. Vidíte zásadní rozdíly?
Stále si myslím, že druhá skupina je techničtější. Nechci nikoho urazit, tady je ale pět šest kvalitních mančaftů a zbytek není tak vyspělý. Některá mužstva nehrají technicky, ale nakopávají. To nám nesedělo, hlavně při utkáních venku.

Bude se nadcházející zimní příprava lišit od předchozích?
Jsem známý tím, že zimní přípravu mám velice náročnou a jsem překvapen, když mi kluci řeknou, že se těší. To je velice dobrý pocit. Začínáme v pátek 21. ledna. Nejprve to máme pátek a sobota, později přejdeme na sobota – neděle. Tradičně jak výběhy ven, tak tělocvična, posilování a pět přáteláků. Ty budeme hrát jak na umělce v Prostějově, tak v okolí.

Stejně jako loni máte minimální počet remíz a opět jste se vyvarovali červené karty.
Snažím se jako každý trenér motivovat mužstvo na vítězství. Jeden bod je v tříbodovém systému málo. Co se karet týče, před každým duelem hráčům zdůrazňuji, že se nesmí nechat vyloučit za hloupost. Držíme se pokutového řádu a nechci žádné incidenty. Žlutých třeba nasbíráme více, ale je to lepší řešení. Zatím nám to vychází, je to ale i o štěstí.

SK Lipová na podzim 2010

Nejvyšší výhra: 6:0 nad Mostkovicemi
Nejtěžší porážka: 0:4 s Konicí B

Střelci: Michal Naniáš 8 branek, Karel Spáčil 7, Jaroslav Lehký 4, David Abrahám, Radek Burget a Milan Macourek 3, Petr Přikryl 2, Aleš Burget, Zdeněk Koudelka a Patrik Müller 1

Nastoupili: David Abrahám (682 minut), Jiří Abrahám (810), Jiří Barák (1013), Tomáš Barták (74), Aleš Burget (749), Radek Burget (1029), Per Koudelka (1091), Zdeněk Koudelka (465), Jaroslav Lehký (577), Milan Macourek (1187), Patrik Müller (871), Michal Naniáš (1329), Petr Přikryl (1108), Martin Rozsíval (540), Karel Spáčil (1350), Michal Takáč (1340), Miroslav Zapletal (36), František Žilka (469)

Trenér: Jaroslav Liška

Jiří Možný