Hostům se začátek čtvrté nejvyšší domácí soutěže příliš nevydařil. Z dosavadních čtyř duelů vytěžili jen čtyři remízy. Nejprve v Napajedlech 2:2, posléze 0:0 s Vyškovem, 1:1 v Bystrci a naposledy taktéž 1:1 s Rosicemi. V Ondrášovka Cupu je to ale o něčem jiném. V 1. kole zdolali Třebíčtí v derby Velké Meziříčí 1:0, ve středu si poradili i s třetiligovým Znojem, tentokrát 2:1.

„Třebíč považuji za černého koně. Hráčská kvalita týmu neodpovídá čtyřem remízám,“ očekává obtížný duel konický trenér Karel Procházka. „Podobně se vyjádřil i domácí středopolař Petr Rajnoha, hrdina středečního pohárového utkání proti Valašskému Meziříčí: „Je to hodně nepříjemný soupeř, který přijede hrát ze zajištěné obrany. Očekávám oťukávání z obou stran.“

Konici se dosud daří v divizi o poznání více. Zejména doma, kde je stoprocentní – Vrchovinu porazila 2:0 a Spartu Brno 1:0. Do nejbližšího střetnutí jde navíc posílena drtivou pohárovou výhrou 5:1 nad taktéž divizním Valašským Meziříčím.

Ve prospěch domácích hovoří i statistika. Do Konice přijela Třebíč čtyřikrát a z toho třikrát prohrála. Na jaře zásluhou branek Rajnohy a Vorala 2:0. Právě vzájemné zápasy loni rozhodly o tom, že Koničtí skončili pátí, zatímco HFK šestý.

JIŘÍ MOŽNÝ