Prostějovský klub totiž získal práva na soutěž od Vítkovic – klubu se slavnou historií, který zkrachoval a dostal se do insolvence. Zatímco Prostějov díky tomu nastoupil do čtvrté nejvyšší soutěže, do Orlové zamířilo hned několik hráčů Vítkovic i s jejich nejslavnější ikonou, trenérem Lubomírem Vlkem, který zároveň ve Vítkovicích plnil funkci sportovního manažera. S notnou dávkou nadsázky tak lze tvrdit, že v Prostějově se uskuteční malé „vítkovické“ derby.

A když se k tomu připočte fakt, že Orlová vstoupila do soutěže naprosto suverénním způsobem a po sedmi kolech vede tabulku bez jediné bodové ztráty se skórem 17:1, je zaděláno na šlágr celé podzimní části. „Bude to napínavý zápas,“ těší se prostějovský kouč František Jura.

Jeho tým je v tabulce na třetím místě, na Orlovou ztrácí osm bodů. „Podle ohlasů a koneckonců i tabulky je evidentní, že Orlová hraje výborný fotbal. Pro nás to bude velmi prestižní zápas,“ říká Jura.

Bez Papouška, ale s Hunalem

„Víme, že jsou velmi silní v útoku i v defenzivě, skóre 17:1 vypovídá samo o sobě. Je to velmi kompaktní tým, který na divizní soutěž prakticky nemá slabiny,“ uvažuje prostějovský kouč, který se bude muset v zápase obejít bez dlouhodobě zraněného špílmachra Petra Papouška. Naopak připraven by měl být další exligový hráč Tomáš Hunal a Prostějovu se navíc podařilo do týmu v týdnu přivést ještě dvě nové posily.

Kdo přišel? Hloch a Machálek

„Jsou to dva hráči, kteří s fotbalem začínali v Prostějově. Konkrétně jde o Tomáše Hlocha a Tomáše Machálka. Hloch se vrací z hostování v třetiligovém Hulíně, Machálek k nám naopak na hostování přichází z Uničova. Oba jsou to mladí kluci, kteří v minulé sezoně hráli třetí ligu. Věříme, že nám hodně pomůžou,“ doplňuje na adresu dvou nových akvizic.

Oba týmy půjdou do zápasu povzbuzeny důležitými výhrami. Orlová doma udolala svého konkurenta v boji o postup Šumperk 2:1, Prostějov se po dvou porážkách rehabilitoval v Novém Jičíně, kde vyhrál vysoko 5:1.

„Doufám, že teď už ten podzim úspěšně dojedeme a na jaře zaútočíme na postup. Chceme postoupit,“ řekla po zápase se Šumperkem opora obranných řad Orlové a syn trenéra Radomír Vlk.

Očekávané utkání odehraje Prostějov na domácím stadionu, poprvé se svým fanouškům představí v neděli. Duel začíná v 16 hodin.