„Právě si o nich zjišťuji informace,“ hlásil v pátek odpoledne prostějovský kouč František Jura.

„Víme, že před čtrnácti dny doma vyhráli s Kravařemi 6:2 a následně prohráli v Šumperku 4:1, takže na domácí půdě budou evidentně silnější. Žene je dopředu velká divácká kulisa, na fotbal tam chodí hodně lidí,“ přemítal Jura.

„V kádru mají silné individuality, na které si musíme dát pozor. Určitě nás nečeká jednoduché utkání a s takovým vědomím se na něj i připravujeme. Rozhodně nechceme nic podcenit. Domácí zatím příliš bodů nepobrali, a tak budou chtít doma uspět,“ podotkl trenér 1. FK Prostějov.

Jeho tým si po porážce s Orlovou mírně v tabulce pohoršil a s třinácti body mu patří čtvrtá příčka. O vyrovnanosti soutěže ale svědčí fakt, že třináctá Opava B na Prostějov ztrácí pouhých pět bodů.

„Je to tak, soutěž je skutečně velmi vyrovnaná. I my jsme se už mohli přesvědčit, že hrát se dá skutečně s každým,“ řekl Jura, který by byl spokojen, kdyby jeho svěřenci z Krnova přivezli i nějaké body. „Doma jsme ztratili, takže teď musíme někde body dohnat. Určitě do Krnova jedeme s tím, že tam chceme bodovat,“ doplnil bojovně na závěr. ⋌ (mad)