Zatím tříbodový Protivanov nastoupí před domácími diváky proti Pelhřimovu.

„Je to pro nás důležité utkání. Body potřebujeme jako sůl,“ říká kouč Protivanovských Roman Sedláček.

Jeho svěřenci vyšli naprázdno v prvních dvou kolech, pak vyhráli v Blansku, ale naposledy padli na půdě Otrokovic.

„Měli jsme to dobře rozehrané, ale udělali jsme hloupé chyby. Myslím, že minimálně na bod jsme tam měli,“ vykládal po zmiňovaném utkání Sedláček.

V poháru možná proti Sigmě

Mnohem lépe se jeho svěřencům vedlo v domácím poháru, který se letos hraje pod značkou Ondrášovka Cup. V jeho 2. kole přehrál Protivanov favorizovaný třetiligový Uničov a v dalším kole se pravděpodobně utká s prvoligovou olomouckou Sigmou.

Ta hraje svůj duel 2. kola v brněnské Líšni ve čtvrtek.

Pelhřimovští na tom nejsou v tabulce o mnoho lépe. Prvního vítězství v nové sezoně se dokonce dočkali ještě později než Protivanov. V posledním kole vyhráli na půdě trápícího se Vyškova. Předtím dvakrát remizovali a jednou prohráli.

Trenéru Sedláčkovi bude chybět s jistotou záložník Dragon, který má pochroumané koleno z posledního utkání v Otrokovicích.

Konice si to rozdá s Uherským Brodem

Další mužstvo z Prostějovska, Konice, míří do vzdáleného Uherského Brodu.

Také v posledním duelu nastoupili svěřenci kouče Karla Procházky na hřišti soupeře a ze Žďáru nad Sázavou si přivezli neblahou zkušenost.

„Jsem znechucený. Ten rozhodčí naprosto zničil práci strašné spousty lidí,“ soptil Procházka poté, co sudí Bartoň nařídil proti jeho mužstvu v devadesáté minutě podle všeho vymyšlený pokutový kop, který znamenal porážku 1:2.

Pro Konici to byla vůbec první prohra v sezoně. Jinak si podceňovaný tým vede nad očekávání dobře. Doma porazil Boskovice, přivezl bod z Třebíče a pak před vlastními diváky smetl loni výborný Vyškov.

„Snažíme se ale hráče pořád držet dole a zdůrazňujeme jim slovo pokora. Náš tým je mladý, a tak sebevědomí vyletí hodně rychle nahoru. Pády z výšky jsou ale potom většinou hodně bolestivé,“ vysvětluje Procházka, který by si nerad zopakoval scénář z loňské sezony, kdy Konice v prvních kolech podzimní části excelovala, ale nakonec se na jaře málem bála o záchranu v divizi.

Jejímu soupeři se vstup do sezony naopak vůbec nevydařil podle představ. Uherský Brod prohrál sice pouze jednou, doma s Velkým Meziříčím, ale ani jednou nevyhrál a po bodíku naskakují zisky pomalu. I proto se dá očekávat, že do zápasu s Konicí půjdou domácí se vší vervou.