„V sobotu jsme zvítězili opravdu šťastně. Domácí byli jasně lepším týmem, ale závěr utkání nezvládli a tak máme tři body,“ tvrdil kouč Sokola Karel Procházka.

Pojďme ale po pořádku. Konice nastoupila s další vynucenou změnou v sestavě. V obraně místo zraněného Rusa nastoupil Skopal a do útoku ve své divizní premiéře Adam Přikryl. Ovšem domácí, dobře si vědomi svého bodového deficitu, vlétli na Konické ve velkém stylu. „Nevěděli kam dřív skočit,“ popsal Procházka úvodní minuty.

Velké problémy dělal hostům zejména Jordánek svými průniky a novic v dresu Otrokovic, vysoký Vinca, který přišel na hostování ze Slovácka.

Když už se zdálo, že Koničtí úvodní nápor domácích zvládnou, pronikl přes Skopala v 10. minutě po pravé straně do šestnáctky Jordánek, jehož pokus Kmecik vyrazil a dobře postavený novic v domácím týmu Vinca bezmocného Kmecika přehodil 1:0.

„Domácí úvodní úspěch nabudil a ti byli i nadále lepším týmem. Vynikali především v nasazení a osobních soubojích. A jak se pracuje v útočné fázi, předváděli domácí až do konce prvního poločasu,“ musel pochválit Procházka hru soupeře.

Za ještě příznivý výsledek 1:0 po poločase může Konice děkovat především vynikajícímu Kmecikovi, který zlikvidoval další tři vyložené příležitosti.

Nástup do druhé půle kopíroval začátek první. Domácí šli pevně za třemi body a jejich herní převahu vyjádřil brankově v 63. minutě zcela osamocený Čermák, který se z malého vápna nemýlil. Tomuto okamžiku předcházela neproměněná penalta Režného a další jeho tutovka, když za již překonaného Křížka vykopával z brankové čáry Vrága.

Ani tento vývoj hostujícího trenéra Procházku nedonutil ke změně a střídání. Hosté z ojedinělého rohu snížili Režným, ke kterému propadl míč. Tento okamžik vlil hostům do žil nových sil a najednou jich bylo plné hřiště. Běžela 82. minuta a centr Křečka z pravé strany uklidil do sítě Svozil 2:2.

Za další dvě minuty už Konice vedla. Skopal zahrával rohový kop, míč hlavičkoval Voral na hlavu Švrčka a jeho pokus tečoval chytře Kobylík - 2:3.

Hosté si již závěr pohlídali a po závěrečném hvizdu s neobvykle početným množstvím fanoušků slavili vítězství. „Jediným negativem tak ze sobotního utkání zůstalo zranění útočného dua Kobylík, Režný, v samém závěru utkání,“ uvědomuje si Procházka.

„Situaci na marodce vidím jako tragickou. Ke třem dlouhodobě zraněným ze základní sestavy Hloušovi, Michalčákovi a Rusovi, přibyli v tu nejnevhodnější dobu, před derby s Protivanovem ještě Kobylík s Režným a tak nevím, s kým budu ve středu hrát,“ krčí zoufale rameny trenér Hanáků.

Šlágr v Protivanově je na programu už ve středu. „Budu muset povolat hráče z béčka hrající okres. Klukům musím za předvedený výkon a bojovnost v závěru utkání poděkovat,“ ukončil hodnocení utkání Karel Procházka.