Tým budovaný Josefem Takáčem se díky tomu odpoutal od poslední příčky a zimní pauzu stráví se skóre 6:64 a třemi body na devátém místě. Brodečanky si chuť navíc ještě vylepšily na domácím Mrňka Cupu, kde po výhře nad Lipovou a bezgólové remíze se Šternberkem nenašly přemožitelky a po zásluze získaly pohár pro vítěze.

Podzim jste zakončili nejlepším možným způsobem – premiérovou divizní výhrou v historii a výhrou na domácím turnaji.

Jsem šťastný, že jsme vyhráli, ale žádné velké emoce. Jsme si vědomi, že výhry určitě nebudou chodit jen tak. Hlavní bude zvládnout Ráječko i na jaře a pak ve třetím kole Lažany. Samozřejmě se budeme snažit bodovat s každým týmem, a to hlavně na domácím hřišti.

Oproti minulé sezoně jste dosud skórovaly hned ve čtyřech z devíti zápasů.

Holky začaly hrát, naše zlepšení je jasně patrné. Nechybí jim chuť a naše góly nedává již pouze Jana Jelínková, ale i Nikola Urbanová a Kristýna Koudelková. Zatím jsme na úrovni žáků, až na konci sezony budeme hrát jako mladší dorostenci. Pokud holky vydrží, bude to super. Jsem rád, že můžu pracovat s tak mladým týmem, který ve Brodku je.

To je pravda. Spousta hráček má méně než osmnáct či dokonce patnáct let.Josef Takáč

Ano. Je skvělé, že holky stále přicházejí. Ať už ze Ptení či Ponikve. Je chuť, bojovnost, inspirace a svůj tým můžu stále rozšiřovat. Děvčata, která nehrají, jsou také součástí týmu a vidím u nich jasný pokrok. Koučuji mančaft, který se naučil zvládat porážky a bojuje v každém zápase a za každého stavu až do konce. Je to velký tlak na ženskou psychiku. V Brodku je ale kolektiv, který hraje srdíčkem. Díky tomu máme vyhráno do budoucna. Není to o tom, že se dva tři zápasy prohrají a nejlepší hráčky se pohádají.

Holky se dokázaly rychle otřepat i z debaklu s Holešovem a téměř bodovaly již v Drnovicích (z 0:3 stáhly až na 2:3 – pozn. autora).

Slyšel jsem názory, zda jsem normální, když chválím za stavu 0:28, ale to pochopí jen ti, co trénovali od nejmladších kategorií. Musí být od trenérů vůle něco je učit, ne jim nadávat. To potom můžeme hrát IV. třídu. Trénování se věnuji již řadu let, tak vím, že to přijde. To chce čas.

Na jaře tedy očekáváte další zlepšování?

Postupujeme do dalšího stádia a po holkách budu opět vyžadovat něco jiného. Nemohu být na ně tvrdý od začátku, protože by mi jich z pětadvaceti zbylo třeba jen dvanáct. Musím postupně, cílem je ještě více stabilizovat mančaft. Na tréninku již hrajeme na půlce, více je motivuju, když něco udělají špatně, následují dřepy a kliky. Musím jim dávat více do těla než zpočátku. Chceme postupovat dál a dál a nemůžu je pouze za vše chválit. V tréninkových jednotkách se budu snažit zaměřit na fyzický a technický rozvoj. Doufám, že to povede k jejich výkonostnímu růstu.

Největší podzimní posilou se bez debat stala Radka Bělunková. Co s dalšími novými hráčkami přinesla?

S Janou Jelínkovou vyztužila celý mančaft. Snaží se a podporují družstvo i mimo trénink. Holky vědí, že se na ně mohou spolehnout a ony je podrží. Mám čtrnáct patnáct holek, které stabilně naskakují v základní sestavě. Pokud jich ale čtyři pět onemocní, tak už je pád. Konkurence je určitě lepší.

Kolik hráček tedy máte aktuálně k dispozici?

Šestadvacet. Tento počet se ale neústale mění. Je mrzuté, že někteří rodiče zakazují za špatné známky fotbal. Aby se potom do budoucna nedivili. Spíše jim mají zakázat počítač a jiné věci, ne zájmový kroužek.

Co se týče statistik, máte obrovský nepoměr mezi bilancí v prvním a druhém poločase.

Je to tak. Problém je v tom, že holky často nechytnou začátek. Nepomohou ani zkušenosti Jany Jelínkové, Radky Bělunkové. V Drnovicích to rychle bylo 3:0, dali jsme ale gól a najednou přišla chuť. Druhé poločasy nám vycházejí daleko líp. Máme z nich skóre 3:17 a osm bodů. Výhru s Drnovicemi a Ráječkem, remízu s Boskovicemi a Šternberkem. Budeme se muset na první poločasy zaměřit a věřím, že by nám zlepšení v této fázi přineslo nějaké body.

Jarní část startuje až v polovině dubna, takže holky zatím mohou odpočívat?

Teď už ano. Díky našemu sponzorovi panu Mrňkovi jsme ale až do 18. prosince každou sobotu trénovali v konické tělocvičně. Snažili jsme se zlepšovat technické věci, aby děvčata měla do konce roku ještě nějaký kontakt s míčem. Zimní příprava startuje od 8. ledna, kdy budeme střídat tréninky v tělocvičně a venku. Pak se začnou tlačit zimní turnaje v sálovce.

JIŘÍ MOŽNÝ

Nejvyšší výhra: 1:0 nad Ráječkem

Nejtěžší porážka: 0:28 v Holešově

Střelkyně: Nikola Urbanová 3, Jana Jelínková 2, Kristýna Koudelková 1

Nastoupily: Radka Bělunková, Martina Burgetová, Petra Fedorová, Aneta Freharová, Pavla Freharová, Marie Hanáková, Alena Hegerová, Jana Jelínková, Kristýna Koudelková, Andrea Kozáková, Tereza Machová, Monika Mikešová, Karolína Ošlejšková, Pavlína Ošlejšková mladší, Pavlína Ošlejšková starší, Nikola Urbanová, Petra Václavková, Veronika Zapletalová

Trenér: Josef Takáč

Asistent: Bohumil Ošlejšek

Vedoucí mužstva: Jaromír Grulich