Hosté přijeli na konickou umělkou s vizitkou týmu, který společně s vedoucími Hranicemi inkasoval v průběhu sezony nejméně branek – 14, domácí zase měli za sebou pět domácích výher v řadě. Šestou ale nepřidali, Určice po precizním výkonu odjely s vítězstvím v poměru 2:0.

V tabulce tak Konici přeskočily a poprvé v soutěžním ročníku vystoupaly na druhou příčku. Trenér Evžen Kučera díky tomu musel po zápase odpovídat na otázky týkající se eventuální hry o postup.

„Teď jsme druzí, ale nemáme žádné postupové ambice. Tohle budu opakovat pořád dokola. Samozřejmě je něco jiného vyhrát přebor, ale postoupit nechceme. Krajský přebor je pro Určice ideální soutěž,“ prohlásil.

Jeho tým se v Konici vyrovnal i s umělým povrchem, který straší všechny soupeře tohoto oddílu.

„Přijeli jsme na hřiště mančaftu, který usiluje o postup. To je bez debat. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, navíc na umělé trávě, na které celý rok nehrajeme. Je pravda, že jsme se celý týden připravovali na umělce v Prostějově, abychom si na povrch trochu zvykli,“ prozradil Kučera.

V úvodních minutách to přesto vypadalo, že se Určice musí na umělku v Konici zvyknout a domácí měli navrch. Všechny ošemetné situace ale vyřešila brankářská opora hostů Miroslav Nejezchleb.

Pak se hra vyrovnala a po půlhodině hry přišel jeden z klíčových okamžiků zápasu.

Na dlouhý pas za obranu si naběhl určický Michal Trajer, brankář Peter Kmecík vyběhl daleko za šestnáctku a útočníka fauloval. Sudí ocenil jeho zákrok žlutou kartou a Určice kopaly přímý kop. K jeho exekuci se postavil Petr Vodák a parádní střelou přes zeď poslal míč do konické sítě.

O sedm minut později přišla na domácí další pohroma. Záložník Dvořák na půlce zbytečně zajel do Bokůvky, sice zřejmě zasáhl i míč, ale z ruky rozhodčího Vičara uviděl kartonek červené barvy.

„Zezačátku měla Konice navrch, byla důraznější a aktivnější. Zlomilo se to s vyloučením jejich hráče, od té doby jsme zápas kontrolovali my,“ hodnotil určický trenér Kučera.

Jeho protějšek Svatopluk Kovář uznal, že přísné vyloučení Dvořáka rozbilo konickou hru.

„Nebudu zastírat, že to zápas výrazně ovlivnilo. Dvořák je pro nás klíčový hráč a pak nám ve středu hřiště chyběl. Kostruktivita už nebyla taková a museli jsme trochu změnit rozestavení. Narušilo nás to velkým způsobem. Když hrajete šedesát minut proti takovému soupeři, jako dnes byly Určice, tak jsme tahali za kratší konec. Hosté zaslouženě vyhráli,“ řekl Kovář.

Ve druhé půlce souvislejší konický tlak nepřicházel a tak udeřily Určice. Jejich druhé branka předcházela neproměněná gólovka na druhé straně, kterou zahodil Bednář, hosté šli do rychlého brejku a Kiškovu střelu si do vlastní sítě srazil dvacetiletý konický kapitán Ondřej Klobáska.

„Propadli jsme v efektivitě. Dohrávka v útočné fázi nebyla podle našich představ, chyběla nám v ní kvalita. Pravda je taková, že zápas rozhodla standardní situace a vlastní gól,“ uvedl domácí trenér Kovář.

Šéfové obou laviček se pak shodli, že utkání více než bylo potřeba ovlivnil sudí Vičar.

„Utkání nezvládl. Na začátku se to snažil pustit, byly tam velmi nebezpečné souboje. Pak to začal řešit, rozdávat karty, ale to už bylo pozdě. Kluci chodí celý týden do práce. Nemají to tak, že by měli dva dny na regeneraci. Tohle by si měli rozhodčí uvědomit. Jde o zdraví,“ uvědomoval si určický Kučera.

„Sudí kazil na obě dvě strany,“ přidal se Kovář.

Sokol Konice – Sokol Určice 0:2 (0:1)

Branky: 31. Vodák, 58. Klobáska vl. Rozhodčí: Vičar – Knoll, Válek. Žluté karty: Kmecik, Schön, Řehák, Klobáska, Novotný – Vodák, Trajer, Cibulka. ČK: 37. Bednář. Diváků: 200.

Konice: Kmecik – Klobáska, Řehák, Ullmann, Růžička – Schön, Dvořák, Bednář, Bílý (77. Vydržel) – Novotný, Kryl. Trenér: Svatopluk Kovář

Určice: Nejezchleb – Javořík, Skopalík, Mlčoch, Ján – Bokůvka, Vodák, Vaněk (89. Plajner), Cibulka – Kiška, Trajer (83. Rec). Trenér: Evžen Kučera