Jestli často platí, že před derby není favorit, tentokrát jím hosté byli a svou roli do puntíku splnili, i když museli přestát velký kralický tlak z úvodu druhé půle.

„Myslím si, že jsme v zápase měli malinko navrch, řekl bych tak 60 na 40," řekl po zápase kralický kouč Petr Gottwald. První půle však jeho tvrzení příliš neodpovídala. Určice byly od prvních minut častěji na míči, dlouho se však nemohli prosadit přes domácí defenzivu. První vlaštovkou byla dvojšance, v níž se v 27. minutě ocitl David Holly, ani nadvakrát však Urbánka v brance Kralic nepřekonal. Stejný hráč spálil tutovku ještě o dvě minuty později, ale co nedokázal on, dokonal po půlhodině hry Petr Vodák. Ten samostatný únik řešil mazáckým obhozením po zemi a poslal své Určice do vedení.

Kralice mohly srovnat ještě do poločasu, v jeho samotném závěru, tentokrát Nejezchleb musel vytáhnout perfektní zákrok proti Janu Petráskovi. Po změně stran se však obraz hry změnil. Daleko aktivnější začali být domácí.

„S první půlkou mohu být spokojený, ale s úvodem druhé rozhodně ne. Sice jsme čekali, že nás Kralice zatlačí, že budou chtít vyrovnat, ale my se nechali. Soupeř nás suverénně přehrával," potvrdil i určický kormidelník Evžen Kučera.

Převaha Kralic přinesla dvě obrovské příležitosti, v obou se objevil Petrásek. V 56. minutě zakončoval své sólo stejným způsobem jako Vodák, jenže jeho střela o centimetry minula Nejezchlebovu branku, o šest minut později pak možná ani sám nečekal, že by prudký centr mohl skončit až na jeho hlavě na zadní tyči a jeho pokus skončil vedle.

Určice tyto šance probraly a v 66. minutě přidaly pojišťovací gól. Tomáš Los zatáhnul míč po levé straně až k brankové čáře, na jeho přihrávku pod sebe si počíhal Vodák a podruhé rozvlnil kralickou síť.

Svěřenci Petra Gottwalda mohli ještě utkání zdramatizovat, to by ale nesměli v 76. minutě v zakončení vyhořet Pavel Valtr a hned po něm i kapitán Jaroslav Lehký. Oba tak spíše nechali vyniknout obvyklou oporu Určic Miroslava Nejezchleba.

„Samozřejmě Určice nedokážeme přehrávat v nějakých technických finesách nebo osobních soubojích, ale dokázali jsme je hodně potrápit. Dostávali jsme se do šancí, měli jsme několik gólovek. 
S výkonem tedy musím být spokojený, bohužel s výsledkem nikoliv," litoval zahozených šancí Gottwald.

Právě proměňování dobrých střeleckých pozic je zatím největší Achillovou patou kralického výběru.

„Už jsem přemýšlel i tom, že bychom si místo tréninku dali přátelák proti nějakému týmu ze IV. třídy, abychom se trochu vzpamatovali a zastříleli si. Na tréninku to přitom poctivě pilujeme, nejsme však schopní to dostat do zápasu," krčil rameny Gottwald.

FC KRALICE NA HANÉ – TJ SOKOL URČICE 0:2 (0:1)

Branky: 30. a 66. Vodák. Rozhodčí: Stětka – Pospíšil, Koláček. ŽK: Neoral, Valtr – Ján, Javořík. Diváků: 300.

Kralice: Urbánek – Jano (46. Vitásek), Neoral, Martinka, Martinec (46. Chvojka) – Valtr, Petrásek, Kocourek, Vybíhal (67. Pejřimovský), Cibulka – Lehký. Trenér: Petr Gottwald.

Určice: Nejezchleb – Javořík (80. Petržela), Skopalík, Vaněk, Ján – Bokůvka, Holly (67. Halouzka), Vaněk, Hochman – Vodák, Los. Trenér: Evžen Kučera.