Výsledek hovoří jasně, přesto trenér Určic viděl vyrovnaný zápas. „Byli jsme vyrovnaným soupeřem. Víceméně rozhodly individuální chyby. Ve druhém poločase se většina hry odvíjela na straně domácích, ale dopustili jsme se chyb v obrané fázi,“ litoval Pavel Zbožínek.

Kralice na začátku utkání působily nervózně a až postupem času začaly mít mírně navrch. „Prvních patnáct minut to bylo z naší strany takové nekoncentrované. V určitých pasážích byly Určice kombinačnější a dravější. Nebylo to úplně jednoznačné. O to lépe jsme ale pak zvládli závěr, kdy jsme předvedli zkušený výkon podpořený individuálními výkony,“ hodnotil utkání jeden z trenérů Martin Neoral.

Zápas se ve prospěch domácích začal lámat na konci první půle, kdy Kralice otevřely skóre. Po rohovém kopu a závarem před brankou se k míči dostal Blahoušek, který dorazil míč za záda Hýbla.

Zlomový okamžik duelu pak přišel v 59. minutě. Cibulka se na levé straně uvolnil a nacentroval míč před bránu. Hostující obránce Plajner pak ve snaze odkopnout míč překonal vlastního gólmana.

„To nám hodně pomohlo. Bylo vidět, že to z toho mužstva spadlo a už to pak bylo takové uvolněné,“ kvitoval gól na 2:0 Neoral.
Hosté se pak snažili vstřelit kontaktní gól, ke kterému měl velmi blízko Vodák, jehož hlavička šla jen těsně vedle. Otevřené obrany soupeře ale naopak využili domácí, kteří zvýšili na 3:0. Petrásek si zaběhl za obranu a krásnou střelou překonal brankáře Hýbla.

I přes prohru 0:3 trenér hostů své svěřence chválil. „My jsme potom gól na 2:0 hráli vabank. Chtěli jsme dát kontaktní gól, což se i přes určité šance nepovedlo. Druhou půlku jsme ale nevzdali a víceméně jsme diktovali tempo hry na soupeřově polovině,“ všiml si Zbožínek.

FC Kralice na Hané – TJ Sokol Určice 3:0 (1:0)

Branky: 34. Blahoušek, 59. Plajner vl., 73. Petrásek. Rozhodčí: Dorušák – Štětka, Vedral. Diváků: 200.

Kralice: Števula - Dočkal, Dostál, Blahoušek, Martinka, Nečas, Cubulka, Hlačík, Halenka, Troneček (89. Ječmínek), Petrásek (85. Zatloukal). Trenéři: Tomáš Vincourek, Martin Neoral.

Určice: Hýbl - Frehar, Zelina, Bureš (72. Mohelník), Bokůvka, Plajner (81. O. Halouzka), P. Halouzka, Vodák, Krajíček (61. Menšík), Kvapil, Račanský. Trenér: Pavel Zbožínek.

Autor: Ondřej Kašlík