„Hodnotí se to těžce. Určice nám daly pořádnou lekci z produktivity. My jsme byli na baloně a oni dávali góly, pěkné góly," přiznal po zápase kouč Kralic Ivo Gottwald.

Naopak velmi spokojený byl lodivod Určic Evžen Kučera: „Jsem velmi spokojený, a to nejen s hrou, ale i s proměňováním šancí."

Určicím se povedl hned začátek zápasu. Kučerovi svěřenci začali na svého soupeře tlačit a už v patnácté minutě dosáhli prvního gólu. K míči se dostal Plajner a nedal Krejčímu sebemenší šanci. O dvě minuty později nastřelil Trajer břevno, balon se odrazil k Halouzkovi a ten se nemýlil.

„Ty dva slepené góly byly klíčové. Soupeř chodil do brejků a dnes se jim to vydařilo," řekl Ivo Gottwald.

Očividně zaskočení domácí se jen těžko vraceli zpět do hry. Škoda sice zahrozil hlavou, ale jeho pokus mířil příliš vysoko.

Naopak Určice i nadále drtily domácí obranu. Trajer s Halouzkou nebyli k zastavení. V osmatřicáté minutě centroval Cetkovský a Halouzka zvýšil na 3:0. Zvýšit mohli ještě Bokůvka a samotný Cetkovský, další branka však v první půli nepřišla.

„Určicím se probudil Trajer, který zahrál výborně. Je to rozdílový, nadstandardní hráč a zrovna proti nám se mu dařilo. Má utkání, kdy vyfauluje sám sebe, ale ve středu to bylo prostě o něm. Rozhodl celé utkání," vysekl poklonu určickému útočníkovi kralický kouč.

Druhý poločas zahájil Lakomý nepřesnou hlavičkou. Vzápětí poslal Trajer do útoku Zelinu, ale Krejčí se vrhl po míči a zastavil další tutovou šanci hostů.

V padesáté čtvrté minutě zahrozili také domácí. Kováč trefil břevno Števulovy brány. Lehkého dorážku pak pokryl určický gólman.

V pětašedesáté minutě se konečně dočkal gólu Michal Trajer. Zabloudil jej totiž krásně uvolnil a pak mu přihrál před zcela prázdnou bránu.

Uspokojené Určice však zaspaly. O čtyři minuty později totiž po rohovém kopu inkasovali. Čest Kralicím zachránil Filip Škoda.

„Ten inkasovaný gól mě mrzí. Konečně jsme chtěli udržet nulu, ale po naší chybě jsme si nechali dát gól. Měli jsme hrát a nehlídat jestli je ofsajd. Pět minut po gólu pak byly Kralice lepší," připustil Kučera.

Určice však v závěru zápasu znovu převzaly iniciativu a vstřelily pátý gól. Dlouhý centr uklidil do kralické brány Lukáš Zelina.

„Myslím si, že jsme měli větší nasazení než soupeř. Byli jsme houževnatí a tvrdší. Kralice nevěděly co s míčem. Kraličtí maximálně přihráli Nečasovi, ten se třikrát zatočil a vracel míč. Herně jsme byli lepší," dodal Evžen Kučera.

„Každá prohra mrzí, ale sportovně musím uznat, že si to Určice zasloužily," uzavřel své hodnocení Gottwald.

Kralice na Hané – Určice 1:5 (0:3)

Branky: 69. Škoda – 15. Plajner, 17. a 38. Halouzka, 65. Trajer, 79. Zelina. Rozhodčí: Kulička – Pospíšil, Kouřilek. ŽK: Škoda – Plajner. Diváků: 150.

Kralice: Krejčí – Martinka. Škoda, Hlačík (83. Lexa), Dostál – Nečas, Dočkal, Neoral, Petržela – Lehký, Kováč (62. Šatný). Trenér: Ivo Gottwald.

Určice: Števula – Zacpal, Bokůvka, Lakomý, Zelina – Hochman (83. Dreksler), Zabloudil, Cetkovský (87. Surala), Plajner – Halouzka (70. Zapletal), Trajer (78. Gottvald). Trenér: Evžen Kučera.