Spokojenost čišela i z druhé lavičky. Brodečanky podruhé za sebou vstřelily branku, tentokrát se o ni přesnou dorážkou postarala Marie Hanáková.

Díky tradičně skvělému výkonu gólmanky Moniky Mikešové uhrály proti zkušenějšímu soupeři nejlepší výsledek ze vzájemných zápasů.

Kostelecký kouč Petr Merta vsadil přes problémy se složením obrany na ofenzivní sestavu se třemi útočnicemi Pitákovou, Boškovou a Sekaninovou, které ze zálohy podporovaly Hájková, Tomešová a Schönová.

Hráčky obou celků se v úvodu pečlivě snažily vyhnout výraznějšímu kontaktu s vodou nasáklým trávníkem. Jako první to „nevydržela“ domácí Lenka Schönová a při snaze vybojovat u autové čáry míč se sklouzla až po zádech.

Do první gólovky se protlačila právě levonohá záložnice, její střelu včetně dorážky z páté minuty ale odvrátila ve spolupráci s obranou Mikešová.

O tři minuty později se již domácí hráčky i fanoušci mohli radovat. Nákop Martiny Pitákové od poloviny hřiště na těžkém podmáčeném terénu nabral nečekaný odskok a míč vyběhnuvší brankářku přeskočil – 1:0.

Vzápětí po dalším suverénním postupu po levé lajně našla Schönová uprostřed vápna volnou Sekaninovou, která slabým pokusem doprostřed brány odstartovala svou sérii zahozených gólovek.

V patnácté minutě o sobě dala poprvé vědět Lucie Tomešová. Individuální akcí od brankové čáry prošla až do vápna, kde technicky těsně přestřelila břevno. Ačkoliv neplnila přesně to, co od ní realizační tým očekával, nastřílela v následujících minutách hattrick.

„Mysleli jsme, že míče bude více rozdávat, spíše to ale tahala individuálně. Sice dala tři góly, hra se mi ale až tolik nezamlouvala. Nebylo to moc kombinační, ale spíše vydřené,“ vysvětloval své záměry Merta.

Poprvé se tvůrkyně hry domácích prosadila v osmnácté minutě. Ukličkovala obránkyni i brankářku a z ostrého úhlu pohodlně zametla do sítě – 2:0. O sedm minut později zvýšila na 3:0, když svou vlastní střelu dorazila pod víko.

Čestného úspěchy se hostující hráčky dočkaly po půlhodině hry. Přímý kop z velké vzdálenosti Řezníčková pouze vyrazila před sebe a v chumlu se nejlépe zorientovala Hanáková.

„Gól jsme opět dostali po nedůrazu, což je náš velký neduh,“ opakoval výtku již poněkolikáté v sezoně Merta.

Jednalo se prakticky o první vážnější útok a střelecký pokus Brodku.

„Upozornil jsem holky, že musí chodit na dorážky a povedlo se,“ těšila třetí vstřelená branka v sezoně brodeckého trenéra Josefa Takáče.

Dvougólový rozdíl netrval déle než pět minut. Na levé lajně u půlící čáry převzala míč opět Tomešová, před vápnem udělala kličku na střed a nechytatelně zacílila – 4:1. Zvýšit mohla po přihrávce Schönové Sekaninová, ale brejk dvě na jednu nevyřešila ideálně.

Po přestávce nastoupila obě družstva v druhé kombinaci dresů, vlivem stálého deště ale ubylo krásných akcí i branek. Jako poslední se po rohovém kopu z pravé strany prosadila Zuzana Burgetová.

Naopak čtvrtého gólu se již Tomešová nedočkala, neboť její dělovku po průniku z pravé strany zastavila spojnice levé tyče a břevna.

Pokus Sekaninové ke vzdálenější tyči po přesné nahrávce do běhu vyrazila neméně pěkným skokem Mikešová na roh, naprosto stejně skončil i jejich souboj tři minuty před koncem.

Brodecká gólmanka si poradila i s dalekonosným pokusem Tomešové pod břevno a následná dorážka o fous minula levou tyč.

Hostující fotbalistky měly jedinou šanci snížit, nedokázaly však využít nastřelení Pitákové Řezníčkovou a skluz v útočné šestnáctce vedl jen k faulu a ne dorážce do odkryté brány.

„S výsledkem jsem jakš takš spokojen, nedařila se nám ale mezihra, chybělo zakončení ze střední a větší vzdálenosti,“ upozornil na nedostatky domácí kouč.

Pochválil zejména obranu, kde nenastoupily indisponované Všetičková, Otáhalová a Konrádová.

„Zvládly to dobře. Pitáková na stoperu hodně jistá, snažila se to rozehrávat, stejně tak krajní beci byli důrazní. Lída Zdřálková na předstoperu výborně,“ našel i pozitiva Merta.

Takáče na hostující střídačce potěšilo, že se holky nenechaly zaskočit těžkým terénem a stále bojovaly. „Loni ve Vrchovině jsme hráli dokonce na ledě. Holky to baví. Kostelec nás v prvním poločase jednoznačně přehrál a je úplně někde jinde. Ještě to chce dva tři roky čas,“ uznal kvalitativní rozdíl.

Podruhé mohl využít předností pětadvacetileté záložnice Radky Bělunkové a ani tentokrát jej nezklamala.

„Je to všestranná zkušenější hráčka. Rozdává holkám balony po celém hřišti. I pro ni byl lepší suchý terén minulý týden,“ připomněl předchozí vyrovnanejší duel se Šternberkem.

O nejbližším víkendu zajíždějí Kostelečanky do až osmých Boskovic. Brodecké fotbalistky hostí v sobotu od 15.30 třetí Kotvrdovice.

FC Kostelec na Hané – TJ Jiskra Brodek u Konice 5:1 (4:1)

Branky: 8. Pitáková, 19., 25. a 36. Tomešová, 62. Z. Burgetová – 32. Hanáková. Rozhodčí: Stloukal – Pazdera, Fojtek. Bez ŽK.

Kostelec: Řezníčková – Pitáková – Z. Burgetová, Zdřálková, Knápková – Hájková (46. Paličková), Tomešová, Schönová (77. Drápalová) – Sekaninová, Bošková (61. Pavlíčková), Páleníková (68. Vykopalová). Trenér: Petr Merta.

Brodek: Mikešová – A. Freharová – Machová, Václavková, Zapletalová – Hegerová (83. Kozáková), Jelínková, Bělunková, Hanáková – Urbanová (80. Fedorová), Koudelková (75. M. Burgetová). Trenér: Josef Takáč.