„Líšeň nám dnes ukázala, jak nejspíš bude vypadat druhá liga. Byl to soupeř houževnatý, dobrý na míči a měli jsme s ním opravdu obrovské problémy," říkal po zápase prostějovský kouč Pavel Šustr.

V prvním poločase se hrálo, až na výjimky, před prostějovskou bránou. Hosté si vytvářeli jednu zajímavou střeleckou šanci za druhou a bylo to pouze dílem jejich střelecké nemohoucnosti a dílem skvělého výkonu gólmana Krynského, že byl stav po pětačtyřiceti minutách bezbrankový.

Zvláště se ukrajinský brankář v prostějovských barvách blýskl v sedmnácté minutě, když nejprve vytáhl míč na břevno po volném přímém kopu a následně přímo na brankové čáře zabránil ve skórování jednomu z hostů, když se na ní roztáhl jak široký, tak dlouhý.

Trenér Prostějova Pavel Šustr
V Prostějově vyzkoušeli v posledních dnech hned osm hráčů.

„První půlku jsme přežili se štěstím. Byli jsme příliš naivní a naštěstí nás několikrát zachránil gólman. Je prostě vidět, že budeme muset v mnoha věcech ještě dost přidat. Máme tady spoustu hráčů z třetí ligy i z divize, takže prostor pro zlepšení tam rozhodně bude," pokračoval prostějovský lodivod ve svém hodnocení.

Po změně stran se už ale hra poměrně vyrovnala a šance začaly přibývat i na druhé straně. Jednu takovou využil v 66. minutě střídající Michal Stříž, který z první parádně trefil odražený míč. Úkol gólmana Vajnera pak už byl jednoduchý - vytáhnout míč ze sítě.

Richard Šmída
Mechanik českých cyklistů Richard Šmída: Mistrovství světa je vrchol pro všechny

Zápas pak už bez nějakých větších událostí dospěl až ke svému konci. Prostějovští si tak připsali svou již třetí výhru ze čtyř odehraných přípravných zápasů. Společně s remízou proti olomoucké Sigmě tak mají více než dobrou bilanci.

I tak měl ale trenér Šustr ke spokojenosti daleko. „Do příštích bojů se hlavně musíme naučit, že když se láme zápas a soupeř je houževnatý a presuje nás, tak musíme hru zásadním způsobem zjednodušit. A nebýt zbytečně naivní. Dále budeme muset přidat tvrdosti a agresivitě při osobních soubojích," uzavřel.

1. SK Prostějov - SK Líšeň 1:0 (0:0)

Branka: 66. Stříž.

Prostějov: Krynskij - Kulig, Lhotecký, Elbel, Bolf, Schaffartzik, Gáč, Bartolomeu, Mach, Kušej, Koudelka. Střídali: Bárta, Blahuta, Spáčil, Pinc, Stříž, Bialek, Sečkář, Zapletal. Trenér: Pavel Šustr.

Líšeň: Vajner - Bednář, Ortisal, Vandas, Ulbrich, Šumbera, Džupenjuk, Machalík, Laczkó, Pašek, Černín. Střídali: Ševčuk, Jeřábek, Minařík, Sokol, Matocha, Zikl, Ferlay, Lutonský, Marek. Trenér: Milan Valachovič.