Jaký byl zápas proti Petrovicím?

Chtěli jsme už konečně vítězně zabodovat, tedy po dlouhé době. Měli jsme k tomu také šanci, protože jsme do zápasu nastoupili dobře, ale vše rozhodl už první poločas. Po penaltě se nám hrálo těžko. V druhé půlce jsme spíš vyčkávali a čekali jsme na brejky. Podařilo se nám srovnat a bod jsme také potom ubránili. Chtěli jsme vyhrát, ale i remíza je dobrá.

ČTĚTE TAKÉ: Určice se pořádně rozjely až v deseti, trefily aspoň bod

Jak se hrálo vám osobně? V brance jste se moc nenudil.

Určitě jsem se nenudil. Počasí bylo těžké, stejně tak terén. Na druhou stranu jsem radši za takovou permanenci. Je to lepší než jen stát v brance a čekat. Já jsem si zachytal a jsem spokojený.

Jak moc zápas ovlivnilo Skopalíkovo vyloučení?

Rozhodně hodně. Myslím si, že to ale paradoxně Petrovicím uškodilo. Do té doby byly lepší než my a pak nás podcenily. V druhém poločase jsme se několikrát uvolnili a padl i gól. V závěru jsme už ten vydřený bod ubránili.

Obrana se vám vlastně celá rozpadla. Škoda i Skopalík zápas nedohráli, i když jsou pilíři určické defenzívy.

Nebylo to dobré. Nastoupili jsme v plné sestavě a chtěli jsme vyhrát, ale postupně se zranil Škoda a Skopalík dostal červenou. Navíc gól do šatny. Nevypadalo to s námi růžově. Bod nakonec bereme. (smích)

Ke konci jste měl hodně práce. Co jste říkal na hektický závěr zápasu?

Myslím si, že rozhodčí nezvládl konec. I před tím byla přísná penalta a vyloučení. Potom to chtěl trošku kompenzovat. Ke konci to pak už bylo nervózní, prostě to nezvládl. My jsme výsledek naštěstí udrželi.

Určicím se nyní moc nedaří, ale v posledních dvou kolech jste alespoň remízovali. Je znamení končící krize?

Měli jsme špatnou sérii. Nedařilo se, nedávali jsme góly a těžko jsme si vytvářeli šance. Teď se to trošku zvedá. Máme před sebou ještě čtyři zápasy, tak snad něco zlepšíme. Rozhodně se nám nedaří, tak jak jsme si přáli. Příprava byla špatná, začátek jara byl dobrý a teď už to bohužel jen dohráváme.