Co vás vedlo k účasti v Zaměstnanecké lize Deníku?

Naší motivací k účasti v Zaměstnanecké lize Deníku byla především touha po týmovém zážitku mimo pracovní prostředí. Fotbal je skvělý způsob, jak posílit týmového ducha, zlepšit fyzickou kondici a zároveň se bavit. Chtěli jsme také využít příležitost k setkání s týmy z jiných firem a společně si užít sportovní soutěžení.

Jdete do turnaje s cílem vyhrát, nebo u vás platí „coubertinovská“ slova o tom, že hlavní je se zúčastnit?

Samozřejmě, že bychom rádi vyhráli! Nicméně, hlavním cílem je pro nás užít si hru, zlepšit se jako tým a navázat nové kontakty. Výhra by byla skvělým bonusem, ale klademe důraz na fair play a radost ze hry.

Můžete přiblížit váš tým? Kdo bude postrachem soupeřů?

Náš tým tvoří směs zkušených hráčů i nadšených amatérů z celého světa – členové týmu jsou ze Španělska, Itálie, Ghany, Srbska a České republiky. Máme silnou obranu, rychlé záložníky a šikovné útočníky. Postrachem soupeřů bude určitě náš nejlepší střelec, který má výbornou techniku a skvělý přehled na hřišti. Navíc máme v týmu i několik bývalých poloprofesionálních hráčů, kteří do hry přinášejí cenné zkušenosti.

Pokud se s kolegy bavíte o fotbale, co (klub, soutěž, hráče…) nejčastěji rozebíráte?

Nejčastěji rozebíráme výsledky Ligy mistrů a Premier League, protože tyto soutěže sledujeme nejvíce. Diskutujeme také o výkonech našich oblíbených hráčů, jako jsou Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a další hvězdy světového fotbalu. Kromě toho se často bavíme i o české lize a aktuálních přestupech.

PK Solken Energy
Kapitán PK Solken Energy před Zaměstnaneckou ligou: Haaland? Dobrý kluk do šatny

Čistě hypoteticky: kdybyste měl možnost vzít do mužstva některou ze současných fotbalových hvězd, na koho byste ukázal?

Pokud bychom si mohli vybrat, rádi bychom vzali někoho jako je Lionel Messi nebo Kevin De Bruyne. Jejich schopnost tvořit hru a vést tým je neocenitelná. Messiho technika a De Bruyneho precizní přihrávky by byly velkým přínosem pro náš tým.

Nejlepší tým Zaměstnanecké ligy Deníku si za odměnu může vybrat zájezd na fotbal. Který zápas v Evropě vás láká vidět?

Pokud bychom měli tu možnost, rádi bychom se podívali na El Clásico mezi Barcelonou a Realem Madrid. Tento zápas je jedním z největších fotbalových událostí na světě a atmosféra na stadionu je vždy neuvěřitelná. Alternativně by byl také lákavý finále Ligy mistrů, kde se utkávají nejlepší týmy Evropy.