Početná výprava z Prostějova a místní části Čechovic viděla nový snímek mezi prvními diváky ve čtvrtek večer v olomouckém multiplexu Cinestar.

Po skončení slavnostní předpremiéry se v „hercích“ z Čechovic, kteří před kamerami vystupovali jako SK Doudleby, mísily dojmy.

„Film rozhodně nezklamal. Myslím si dokonce, že dopadl nad očekávání dobře. Některé hlášky jsou opravdu jedinečné. Co se týče zábavy, určitě jde srovnat se seriálem,“ zmínil Jiří Nakládal, hráč, který čechovickou filmovou anabázi odstartoval.

Komediální seriál o venkovském týmu hrajícím fotbalový okresní přebor si v Česku velmi rychle našel statisíce fanoušků.

Nakládala nevyjímaje a když se v září na sociální síti Facebook dozvěděl o soutěži, ve které se hledá soupeř houslického Slavoje pro natáčení filmu, neváhal ani na chvíli.

Mohli nás zabrat, jak nastupujeme

Čechovičtí zapojili do hlasování své přátele, rodinu i firmy, ve kterých pracovali. Výsledkem bylo 2845 hlasů, jejich vítězství a následné natáčení v Tlusticích u Berouna.

Tam strávili celý den, jejich zápas s Houslicemi trval třikrát patnáct minut. V samotném snímku jsou však Čechovice jen jedním ze soupeřů a jejich duel na plátně trvá jen několik vteřin.

„Z toho jsem trošku zklamaný. Natáčení zabralo celý den a ve filmu jsme nakonec asi deset vteřin. Čekali jsme víc,“ přiznal Nakládal.

„S žádnou dlouhou scénou jsme nepočítali. Ale mohli to udělat aspoň tak, že by nás zabrali, když nastupujeme. Takhle tam v podstatě ani nejsme vidět,“ hodnotil kriticky po shlédnutí filmový Okresní přebor.

Velká hra Miroslava Krobota

Ten v hodině a půl nabízí příběh, který předchází seriálovému ději. Jeho hlavní postavou je trenér Hnátek v podání Miroslava Krobota.

Šedesátiletý rodák ze Šumperka je zároveň nejsilnějším kladem druhého celovečerního počinu Jana Prušinovského.

Coby trenér ze staré školy působí velmi věrně a jeho ryze fotbalový přístup ke světu dává vzpomenout na všechny trenéry, kteří nejpopulárnější hře doslova obětovali svůj život.

„Je to svět Jana Prušinovského, který fotbal miluje. Mně je vesnice také blízká, a tak jsme při natáčení oba věděli, o čem je řeč,“ řekl samotný Miroslav Krobot.

Fotbalisté Čechovic se zase díky soutěži a výhře v podobě natáčení znovu přesvědčili o tom, že umí táhnout za jeden provaz.

„Jsme výborná parta. Všichni drží při sobě: vedení, hráči, áčko i béčko. Navzájem se podporujeme a podle mě jsou Čechovice v tomto jedním z nejlepších klubů široko daleko,“ doplnil Jiří Nakládal.

VÍCE: Natáčení Okresního přeboru: Čechovice vyzvaly Houslice. PODÍVEJTE SE