Zpočátku se hrál oboustranně opatrný fotbal. Vše nasvědčovalo tomu, že se diváci gólu brzy nedočkají, ale bylo tomu jinak. Plumlovští se dopustili poprvé chyby v obranné činnosti již po začátku druhé desetiminutovky hry a vysloužili si trest z kopačky Haluzy na 1:0. O šest minut později mohli nepříznivý gólový stav srovnat. Křupka poslal s rozmyslem míč v těsné blízkosti brankové čáry Frýbortovi st., ale ten, atakován, nedokázal usměrnit míč do sítě. Naproti pak stačil gólman Kovařík Vinklárkovu nebezpečnou střelu vykopnout.

Čechovičtí byli viditelně aktivnější, ale ve 27. minutě poslal ideálně do brejku Vrána Křupku. Strážce čechovické branky Brablec byl ale u míče o zlomek sekundy dřív a zvítězil.

Ani další pokusy Plumlovských o vytváření střeleckých příležitostí nechyběly, nebezpečný centr Křupky zprava zastavil před domácí brankou tělem Šťastný.

Čtyři minuty před přestávkou však propadli hosté z obranné činnosti podruhé a Hatle toho využil k zaznamenání druhého gólu utkání. Byl už poslední.

Před čechovickou brankou pak ještě nevyšel průnik Hladkému a nic nevytěžili hosté ani ze zmatku po rohovém kopu Lizny.

Po změně stran centroval zprava k brance Plumlova domácí Hatle, míč prudce prolétl okolo hlav Jahla i Kolečkáře, ale usměrnění do brankové sítě chybělo.

Až do konce utkání už potom oboustranně v útočné fázi téměř nic nevycházelo. Líbila se ještě přihrávka Hatleho do uličky Haluzovi, ale plumlovský Hladký byl v rozhodující chvíli u míče dřív. Po Klváčkově centru pak neuspěl zásluhou gólmana Kovaříka Haluza a v krátkém časovém úseku ještě stejný hráč znovu. Na druhé straně hřiště byl potom neúspěšný ještě i Hrstka před Brablecem.

Tvář čechovického trenéra po utkání o nějaké větší radosti nesvědčila.

„S výsledkem jsem spokojen, s naší hrou ve druhém poločase už mnohem méně. O přestávce jsme vedli o dvě branky, hoši se uspokojili a druhá polovina utkání už nestála z naší strany za nic. Chtěli tím asi říci, že se fotbal nehraje na krásu, ale na výsledek. To je ovšem nepravda. Stále nás trápí finální přihrávka. Je to samozřejmě těžší, když hraje soupeř do těla, v tom případě to nezvládáme. Vodíme zbytečně dlouho míč a nabízíme soupeři jeho ztrátu.“

„Bylo to dost nepohledné utkání,“ začal nespokojeně s hodnocením i kouč plumlovského týmu Jan Pešek, „čechovický kolektiv byl o ty dva góly lepší. Museli jsme nastoupit s dvěma nedoléčenými hráči, se sebezapřením hráli Staněk i Pavel Kiška a ještě se brzy zranil Jiří Kiška. Na lavičce jsme měli jen jednoho hráče a náhradního brankáře. Chyběl také Kutný, který je v trestu. To se pak hraje špatně, musíme si to vyříkat s vedením oddílu, současně hrál také náš B-tým a hráčů u nás dost není. Kdybychom měli k dispozici víc zdravých fotbalistů, určitě bychom potrápili Čechovické víc.“

VLASTIMIL KADLEC


TJ Sokol Čechovice – TJ Sokol Plumlov 2:0 (2:0)

Branky: 12. Haluza, 41. Hatle. Rozhodčí: Žvátora – Petr, Milar. ŽK: Klváček – Staněk, Vrána. Diváků: 270.
TJ Sokol Čechovice: Brablec – Mach, Šťastný, Zacpal, Peka – Haluza (86. Antoníček), Hatle, Vinklárek, Kvapil (62. Urbánek) - Kolečkář, Jahl (75. Klváček). Trenér: Stanislav Bilík.
TJ Sokol Plumlov: Kovařík – Vrána, Hladký, Staněk, Jiří Kiška (35. Lizna) – Ševcůj, Hrstka, Pavel Kiška, Bureš – Křupka, Frýbort st. Trenér: Jan Pešek.