„To mužstvo, co jsem složil, je velmi dobré. Sedmdesát až osmdesát procent výkonu ale dělá kolektiv a ten se nám na hřišti nepodařilo vytvořit,“ prozradil trenér Kučera s tím, že s přístupem hráčů problém nebyl.

„Na tréninky nás chodilo spoustu. Taková účast tady nebyla tři čtyři roky. Bylo na klucích vidět, že by chtěli, ale vždy přišlo něco, co ten náš výkon zhatilo,“ lituje čechovický lodivod.

V derby s Určicemi předvedli jeho svěřenci dobrý nástup po gólech Haluzy a Waltera měli utkání pod kontrolou. Pak ale přišlo polevení a Určice zaslouženě po rohu snížily. Čechovice poté ale opět přidaly a po gólu Kolečkáře bylo hotovo.

„Ten gól uklidnil celé mužstvo a soupeři ztlumil ambice na vyrovnání,“ věděl Kučera.

Jeho protějšek Pavel Zbožínek cítil u svého týmu nervozitu.

„Zřejmě to bylo kvůli důležitosti derby. Ale když jsme dostali góly, řekli jsme si, že to ztracené není. Škoda, že jsme po nešťastném odrazu dostali třetí zlomový gól,“ mrzelo určického kouče Zbožínka. Ten je i přes dvanácté místo s podzimem spokojený.

„Vydali jsme směrem zapojování mladých hráčů. Dali jsme jim na podzim šanci a většinou pozitivně překvapili. Ale přerod mužstva chce trochu víc trpělivosti,“ uvedl Zbožínek.

TJ Sokol Čechovice – TJ Sokol Určice 3:1 (2:0)

Branky: 15. Haluza, 29. Walter, 62. Kolečkář – 49. Slezák. Rozhodčí: Šebesta – Jílek, Bašný. ŽK: Lakomý. Diváci: 101.

Čechovice: Polák – Veselý, Koláček, Walter, Hatle – Muzikant (66. Hanák), Lakomý, Kolečkář, Novák – Zatloukal, Haluza (79. Pospíšil). Trenér: Evžen Kučera.

Určice: Števula – Mohelník (75. Bureš), Slezák, Frehar, Hejduk – Zelina, Menšík (39. Šnajdr), Dračka, P. Halouzka, Hanzelka (39. Paul) – O. Halouzka. Trenér: Pavel Zbožínek.