Čechovičtí byli po zahájení duelu u míče častěji i útočnější, ale z gólmanů měl jako první práci domácí Brablec. Po prvních deseti minutách hry se začal poměr sil opticky vyrovnávat, ale domácí Jahl spálil velmi slibnou střeleckou šanci. Naproti utekl po pravé straně hřiště kapitán hostujícího celku Rozehnal 
a jeho střelu z úhlu vyrazil Brablec na rohový kop. Když se hrálo půl hodiny, zbavil se Šlézar kličkou Klimeše, ale jeho střelu znovu zlikvidoval Brablec.

Před přestávkou vystřelil prudce po spolupráci s Borovským Přikryl, ale Brablec ještě míč zneškodnil. Po chvíli však musel dovolit Všianskému otevřít skóre zápasu.

Po změně stran zahrozil střelou klenovický Tomáš Cetkovský, později spálil po sólové akci před Brablecem gólovku Borovský. Umožnil tak Kolečkářovi srovnat na 1:1, povedla se mu v 58. minutě střela od hranice velkého vápna. Po hodině hry dal Jahl na 2:1. V závěru střetnutí po Kolečkářově akci dal Zacpal 
v samém závěru boje třetí gól Čechovických.

„Čechovičtí mají kvalitu, 
s mladými kluky z prostějovského 1. SK mají právo pohybovat se na špici tabulky," řekl po utkání trenér klenovického celku Petr Navrátil. „My jsme v soutěži prakticky zachráněni, a tak zkoušíme pro příští sezonu různé herní varianty i hráče na různých postech. Předváděli jsme na čechovickém trávníku kolektivní výkon. Zkoušíme, co jsme ještě nehráli, a vidíme, že někteří hráči na to mají, a někteří ne. A tak letní příprava bude u nás víc o fyzičce než hraní. Dnes jsme absolvovali s domácími vyrovnaný zápas, ale hraje se na góly, a ne na krásu. Vedli jsme, bod jsme chtěli a mohli udělat, ale nezvládli jsme závěr," litoval klenovický kouč.

„Utkání mělo dva různé poločasy," hodnotil odehrané trenér TJ Sokol Čechovice Jaroslav Liška, „v prvním jsme hráli tak do patnácté minuty dobře, ale následně jsme se dostali do nějakého útlumu a soupeř byl lepší. Zaslouženě tedy vedl o přestávce o gól a v naší kabině byl rachot. Řekli jsme si, že dnes už musíme vyhrát, a nakonec se nám to, musím říct i se štěstím, povedlo. Byly tam i situace, že mohli dát Klenovičtí na 0:2, a to by zřejmě bylo klání už rozhodnuté. Naopak jsme vyrovnali a po dalších pěti minutách přidali 
i druhý gól. Sebevědomí vzrostlo a mužstvo pak dřelo na trávníku až do konce utkání. Soupeř předvedl své kvality, a my jsme rádi, že jsme vyhráli. Skláním se před přínosem Fany Kolečkáře. Odvedl maximální výkon a strhl k němu následně 
i celý kolektiv, je to správný tahoun mančaftu. Je ale potřebná i taková ta nevděčná práce Petra Jansy a Luďka Jahla. Skvěle pracuje obrana vedená kapitánem mužstva Jarou Vinklárkem. Dobrý zápas odehrál i Milan Suchomel, pro něj bylo motivací, že dříve hrál v Klenovicích…," usmíval se trenér Čechovic.

TJ SOKOL ČECHOVICE – TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ 3:1 (0:1)

Branky: 58. Kolečkář, 63. Jahl, 90. Zacpal – 45. Všianský. Rozhodčí: Silný – Januš, Svačina. ŽK: Prášil, Haluza – Lakomý. Diváků: 250.

TJ Sokol Čechovice: Brablec – Prášil (62. Mach), Šťastný, Vinklárek, Suchomel – Haluza, Kolečkář, Zacpal, Klimeš (62. Matula) – Jansa (74. Chmelík), Jahl. Trenér: Jaroslav Liška.

TJ Sokol Klenovice na Hané: Miroslav Rec – Frys (86. Radek Cetkovský), Lakomý, Tomáš Cetkovský, Liška – Rozehnal, Šlézar, Všianský, Sigmund – Borovský (74. Šubrt), Přikryl (69. Prokop). Trenér: Petr Navrátil.

Autor: VLASTIMIL KADLEC