Duel v rámci projektu „Kopeme za fotbal" přinesl zajímavou podívanou. Čechovičtí se sice snažili držet se slavnějším soupeřem krok, ale nešlo to. Už po šesti minutách překonal hlavičkou brankáře Pitáka Kerbr. Ten tak započal neuvěřitelný střelecký výkon. O osm minut později vedlo Slovácko 2:0, tentokrát se zleva prosadil Diviš. Také domácí zahrozili, ale jejich útok skončil mimo Melichárkovu svatyni. Poté už duel patřil hostům. Havlík zvýšil na 3:0. Do konce poločasu pak přidal ještě další trefu. Dva góly přišly také z nohy Kerbra, který tak zkompletoval hattrick. I přes poločasový výsledek 0:6 patřil k největším čechovickým hrdinům brankář Piták, který zlikvidoval nespočet soupeřových šancí.

Do druhé půle nastoupila obměněná družstva. Domácí pustili na trávník také hráče B týmu. Osm minut vydržely Čechovice bránit slovácký nápor, poté však musely kapitulovat. Sedmou branku přidal Sadílek. Osmou pak započal Kerbr svou cestu za dvojitým hattrickem. Sadílek pak hlavou překonal Pitáka ještě jednou. V sedmdesáté minutě pak zásluhou Daníčka Slovácko vedlo 10:0. V poslední dvacetiminutovce pak diváci viděli další čtyři branky, bohužel všechny do Pitákovy sítě. Hattrick zkompletoval také Havlík. Kerbrovi se podařilo vstřelit celkově sedm branek. Hrozivě vypadající skóre 0:14 však nikoho netrápilo. V pátek se nehrálo na body, ale jen pro diváky a fotbal. Čechovice tedy zatím na první ligu nemají, ale když budou pilně trénovat, možná příště Slovácku porážku vrátí.

„Tento zápas byla hlavně propagace fotbalu. Diváci mohli být spokojeni, padlo opravdu hodně gólů. Splnilo to svůj účel," okomentoval duel odcházející čechovický trenér Milan Nekuda a doplnil: „První poločas hrál tým z A třídy, ten druhý si odehrálo béčko. Je to hlavně skvělý zážitek pro kluky."

Spokojený byl i asistent slováckého trenéra Jiří Dekař. „Byl to prakticky náš první trénink a myslím si, že kluci předvedli dobrý zápas. Byly tu krásné góly i nasazení. Všude hrajeme naplno, chtěli jsme hrát vzadu na nulu, což se nám povedlo," pochvaloval si Dekař a slova chvály vysekl i čechovickému branáři Pitákovi: „ Šancí bylo jednou tolik co gólů, ale musím pochválit domácího gólmana. Ten opravdu výborně zachytal a podržel Čechovice od většího debaklu."

Čechovice – 1. FC Slovácko 0:14 (0:6)

Branky: 6., 27., 40., 60., 71., 83., 86. Kerbr, 14. Diviš, 25., 38., 78. Havlík, 53. a 62. Sadílek, 69. Daníček. Rozhodčí: Antoníček – Dokoupil, Pitner.

Sestava 1.FCS: Melichárek (46. Heča) – Daníček, Rada, Břečka, Šimko – Diviš, Trávník, Bartoš (46. Sadílek), Havlík, Civič – Kerbr.