"S Opatovicemi jsme nevyhráli snad šest let. Je to pro nás zakletý soupeře," pronesl Josef Sklenář, předseda TJ Sokol Čechovice.

Domácí jedenáctka přitom v neděli 8. dubna zahájila zápas aktivně. Vypracované loženky však neproměnili Pospíšil ani Koláček. Po bezbrankovém poločase pak přišel tvrdý trest. Nejprve poslal volný kop zpoza šestnáctky k protilehlé tyči Gerhard, pár minut před koncem pak prakticky ze stejné pozice, ale do opačného koutu Hostaša - 0:2. V obou případech se čechovický brankář Polák jen bezmocně podíval…

"Řekl bych, že jsme odehráli vyrovnané utkání. Kluci předvedli solidní výkon, za který je přes porážku chválím. Rozhodly dvě parádně kopnuté standardky. My jsme naopak naše šance neproměnili," hodnotil duel domácí lodivod Evžen Kučera a dodal: "V sestavě mám mladé nezkušené kluky. Tři ze základu ještě loni hráli okres. Adam Pospíšil pak nastoupil po roční pauze. Opravdu nejsem z výkonu zklamaný."

V příštím kole zajíždějí Čechovičtí do Dubu nad Moravou (SO 14.4.), o týden později je čeká nejprestižnější derby s Mostkovicemi. V neděli 22. dubna od 16:00 hodin na hřišti v Čechovicích.

TJ Sokol Čechovice - TJ Sokol Opatovice 0:2 (0:0)

Branky: 56. Gerhard, 83. Hostaša.
Rozhodčí: Kundrát - Dokoupil, Majer. ŽK: 85. Veselý - 76. Hostaša. Diváků: 180.
Čechovice: Polák - Š. Hanák, Walter, Koláček, Kupka - Němeček (81. Haluza), Muzikant (87. F. Hanák), Kolečkář, Chmělík (46. Veselý) - Zapletal, Pospíšil (73. Jano). Trenér: Evžen Kučera.
Opatovice: Vinklárek - Rolinc, Číhal, Gerhard, Krumpolc - P. Klvaňa, Novák, Strnadel (89. Zela), T. Klvaňa - Hostaša (87. Sigmund), Janásek. Trenér: Michal Koláček.