Naopak dostali doma od Brumova ostudných pět branek a padli vysoko 1:5.

Domácí se sice pustili do utkání aktivně, ale vydrželo jim to jen dvě minuty.

Poté přišel první útok Brumova a první branka zápasu. Chovanec se uvolnil a po centru zleva neměl problém trefit prakticky prázdnou branku.

V zápětí se zkusil z dálky prosadit Halouzka, ale hostující gólman Urbánek byl pozorný. Neprostřelil jej ani Svozil ani Vaněk.

V jednadvacáté minutě měl před sebou prázdnou bránu Skopalík, ale pohotový obránce jeho střelu vyhlavičkoval ven.

Dvě minuty před koncem poločasu se Určice pustily do útoku. Halouzka dokonce skóroval, ale stál v ofsajdu.

Brumov se okamžitě pustil do protiútoku. Naňák posunul míč na Chovance a ten nekompromisně zvýšil na 2:0.

Po změně stran byli aktivnější domácí. Hochman dokonce nastřelil břevno Urbánkovy svatyně.

V padesáté čtvrté minutě pak přišel šok do určických řad. Kapitán Brumova Školník se napřáhl a dalekonosnou střelou překonal vyběhnuvšího Nejezchleba. Určický gólman míč nestačil ani zaregistrovat.

Vedení 3:0 naznačovalo, kdo ukončí sezonu radostně. Hosté navíc přidali i čtvrtou branku.

Bartozel se dostal do úniku. Nejezchleb zastavil míč, ale neudržel jej mezi nohama. Bartozel jej vydoloval a poslal za jeho záda.

Vrchol určické potupy přišel v pětaosmdesáté minutě, kdy sudí Petr nařídil penaltu na Nejezchlebovu bránu.

K exekuci se postavil Školník a zvýšil na závratných 5:0. Čest Hanákům zachránil Bednář, když o minutu později snížil na 1:5.

„Za tento zápas se mohu jen omluvit fanouškům. Byla to ostuda," zlobil se určický trenér Evžen Kučera a smutně dodal: „Byl to takový hořký bonbonek na té šňůře nepovedených zápasů. Vše tomu nasvědčovalo už před jarní sezonou, když nám skončily čtyři opory. Nepodařilo se nám je bohužel nahradit divizními hráči."

O poznání lepší náladu měl kouč hostů.

„Odehráli jsme typický poslední zápas. Byl to takový přátelský duel. Moji kluci jej zvládli velmi dobře. Vyhráli jsme 5:1 a myslím si, že zaslouženě. Soupeř si sice nějaké šance vytvořil, ale my jsme byli celý zápas lepší," usmíval se trenér Miroslav Mičega.

TJ SOKOL URČICE – FC ELSEREMO BRUMOV 1:5 (0:2)

Branky: 86. Bednář – 3. a 45. Chovanec, 54 a 85 z pen. Školník, 73. Bartozel. Rozhodčí: Petr – Kučeřík, Sedláček. ŽK: Los – Miklas. Diváků: 126.

Určice: Nejezchleb – Ján (60. Pekař), Skopalík, Javořík, Bokůvka (52. Zapletal) – Hochman, Vaněk, Svozil (55. Schön), Haluza (65. Pavel) – Los, Halouzka (Bednář). Trenér: Evžen Kučera.

Brumov: Urbánek – Smolík (80. Polach), Miklas, Juřica, Janáč – Strnad (67. Doležal), Horáček, Školník, Naňák – Bartozel, Chovanec. Trenér: Miroslav Mičega.