Minulývíkendse v Brodku u Konice zapsal do historie místního fotbalu. Ke svému premiérovému soutěžnímu zápasu totiž vyběhli domácí hráčky. Z lavičky je vedl bývalý prvoligový žákovský trenér Josef Takáč. Přestože se hrálo za nepříznivého počasí, viděli diváci hned půltucet branek. Dvě v prvním a čtyři ve druhém poločase. Všechny ale do domácí branky.

„Na hráčkách byla znát velká tréma. Hráčky Lažan jsou velmi kvalitní a jsem rád, že jsme neodešli s větším rozdílem,“ ohlédl se za utkáním brodecký trenér Josef Takáč.

Přesto však děvčata pochválil za bojovnost až do konce zápasu.

„Je ale vidět, že nás čeká ještě hodně práce,“ doplnil.

O týden dříve uzavřely brodecké hráčky přípravu domácím turnajem, v němž se po dlouhém čekání dočkaly prvních vstřelených branek. Oba jejich zápasy skončily remízou. Nejprve 2:2 s Doubravicemi a posléze 1:1 s Kotvrdovicemi. O všechny góly domácích se postarala Jana Jelínková.

„S výkonem děvčat jsem spokojen. Fotbal byl vyrovnaný a diváci se dobře bavili. Pochvalu si zaslouží i rozhodčí Radoslav Vičar, který přispěl ke kvalitě turnaje. Jen škoda, že nám nepřálo počasí,“ zamrzelo Takáče.

Díky vítězství 2:1 nad Kotvrdovicemi se celkovým vítězem staly Doubravice o jediný gól a dva body před pořádajícím Brodkem u Konice. (jim)

Soupiska TJ Jiskra Brodek u Konice pro sezonu 2009/2010
Brankářky: Pavla Fréharová, Monika Mikešová
Obrana: Tereza Machová, Karolína Ošlejšková, Pavlína Ošlejšková mladší, Tereza Šmídová, Petra Václavková, Veronika Zapletalová
Záloha: Alena Fréharová, Marie Hanáková, Jana Jelínková, Kristýna Koudelková, Iveta Kuchařová, Pavlína Ošlejšková starší, Kristýna Šmídová, Lenka Vičarová, Alena Zapletalová
Útok: Martina Burgetová, Alena Hegerová, Hana Machová, Kateřina Sarköziová, Alena Štaffová, Nikola Urbanová
Realizační tým: trenér Josef Takáč, asistent Bohumil Ošlejšek, vedoucí mužstva Jaroslav Grulich