I díky příchodu několika nových hráček se stále více prosazují střelecky a oběma rukama začínají sahat i po prvních bodech. Dosud nejblíže k nim měly o víkendu v Drnovicích.

Domácí fotbalistky si o týden dříve přivezly všechny tři body z Kostelce a nepochybovaly, že se jim obdobně povede i proti Brodku.

Dlouho také vše nasvědčovalo, že tomu tak bude bez komplikací. Hostující kouč Josef Takáč sice změnil rozestavení na 5–3–2, ale i tak to bylo po půlhodině již 3:0.

Brodecké fotbalistky se ale nevzdaly a přestože odcestovaly vinou zdravotních potíží jen s jednou náhradnicí, ještě do poločasu snížily.

„Koudelková našla krásnou přihrávkou Urbanovou a ta sama v tváří tvář golmance nezaváhala. Tato branka naše hráčky povzbudila a ve druhém poločase už měly více ze hry,“ neskrýval potěšení z předvedeného výkonu Takáč.

Za aktivitu byly Brodečanky odměněny druhou brankou. Opět se o ni postarala Urbanová, tentokráte střelou z okraje šestnáctky. Domácí se tedy musely začít obávat o výsledek a o výhru málem přišly.

„V poslední minutě jsme mohli vyrovnat, když jsme měli možnost rozehrávat přímý kop z výhodné pozice. Střela, která směrovala na branku však domácí hráčka odhlavičkovala na roh,“ zamrzela trocha chybějícího štěstí Takáče.

Hráčky přesto neváhal pochválit za píli a nasazení. Věří, že prvních bodů se tak dočká již v sobotu, kdy Brodečanky hostí od patnácti hodin dosud jednobodové Ráječko. To sice o víkendu podlehlo Kostelci pouze 0:1, vsítilo ale pouze dvě branky, zatímco Brodek již pět.

Sokol Drnovice – TJ Jiskra Brodek u Konice 3:2 (3:1)

Branky hostí: Urbanová 2.

Brodek: Mikešová – Machová, P. Ošlejšková ml., Zapletalová, A. Freharová, Burgetová – Václavková, Bělunková, Koudelková – Urbanová, Kozáková (80. P. Ošlejšková st.). Trenér: Josef Takáč.

Ostatní výsledky:

Boskovice – Kotvrdovice 2:3, Ráječko – Kostelec na Hané 0:1, Lažany – Holešov 0:14, Kunštát – Šternberk 0:1.

(jim)