„Zápas se nám vůbec nepovedl. Nebylo tam to, co v minulých utkáních. Bylo to mnohem vlažnější,“ přiznal kouč Machala, jemuž navíc přidělalo další vrásky zranění špílmachra Jana Koudelky, který těsně před koncem první půle odešel ze hřiště s poraněným kotníkem. „Snad to nebude zlomené a bude na sobotu v pořádku,“ modlí se prostějovský trenér.

Už v sobotu totiž jeho svěřence čeká premiérové utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Vlašimi. Sestava pro první kolo bude podle Machaly odlišná oproti té z generálky. „Ten týden máme ještě na čem pracovat. Jsou tam nějaké otazníky a sestava bude určitě jiná než v generálce. První zápas s Vlašimí bude strašně důležitý a musíme ho zvládnout,“ burcuje zkušený kouč.

Ten si proti Uničovu vyzkoušel některé nové varianty v sestavě. Překvapením bylo například nasazení stopera Martina Suse do středu zálohy. Stoperskou dvojici pak v prvním poločase vytvořili veteráni Schuster a Janíček. „Máme zkušené stopery a vím, že Susák je dobrý i na defenzivním záložníkovi. Martin odehrál vynikající zápas, a jak v záloze, tak na stoperu odvedl kus práce. Kromě jedné chyby to odehrál výborně,“ pochválil Machala devětadvacetiletého univerzála.

V útoku si stejnou porci minut rozdělili kapitán Karel Kroupa a letní posila Marián Kovařík. Minimálně v úvodu sezony prostějovský trenér zřejmě vsadí na zkušenějšího Kroupu. „Jsou tam dvě varianty. Uvidíme, jak na tom oba budou. Karel je gólovější, Marián víc soubojový. Každý má něco. Když jeden odehraje šedesát minut, může tam přijít druhý a ten zápas rozhodnout,“ plánuje Machala.
Před prvním kolem čeká trenéry také rozhodnutí o brankářské jedničce. Podle nasazování do přípravných zápasů k ní má blíže slovenská posila z Košic Miloslav Bréda. „Je trochu ve výhodě, protože má zkušenosti s druhou ligou na Slovensku. Měli jsme na Brédu dobré reference a ty zatím naplňuje,“ prozradil asistent a trenér brankářů Petar Aleksijević.

Blízko do základní sestavy má i druhá slovenská posila Martin Slaninka, který na levém kraji obrany předvádí v přípravě velmi dobré výkony. „Je dobrý směrem dopředu, ale ještě musí trochu zlepšit obranou fázi. Tam má trochu problém, ale jinak plní to, co jsme do něj očekávali,“ řekl Machala na adresu Slaninky, jenž je náhradou za Martina Hirsche, který ukončil v Prostějově angažmá z osobních důvodů.

1. SK Prostějov – SK Uničov 0:0

Prostějov: Bréda (63. Jícha) – Slaninka (51. Rus), Schuster (46. Pančochář), Janíček, Machynek – Šteigl (46. Hapa), Žykol (46. Langer), Sus, Biolek (46. Píchal) – Koudelka (38. Fládr) – Kroupa (46. Kovařík). Trenér: Oldřich Machala.
Uničov: Spurný (60. Studený) – Seibert, Purzitidis (46. Markovič), Dostál, Mučka – Jeřábek (46. Antl), Svoboda (46. Krayzel), Binar (46. Šléška), Bača, Krč – Komenda (46. Vichta). Trenér: Dušan Žmolík.