První vzrušení přinesla střela hlavou domácího Coufala, míč však těsně minul levou tyč kralické branky. Losova střela z dálky pak prolétla nad břevnem. Pokud se dostávali Kraličtí s míčem k brance protější, domácí obrana byla velmi pozorná. Ve 25. minutě se nabídla hostům možnost po žluté kartě pro Ullmanna a nařízeném přímém kopu z velmi nadějné parkety. Matula však přestřelil.

Po třech minutách pak zachraňoval Kralické Kofroň před Kiškou a vzápětí hasili nebezpečný oheň Kofroň s Kocourkem před Trajerem. Do přestávky měl pak plné ruce práce Kofroň ještě jednou, když hrozil Javořík. Naproti nevyužil Růžičkovu nabídku z rohového kopu Matula, hlavičkoval nepřesně. Bez využití zůstal i dobrý centr kralického Borovského z pravé strany. Ještě než skončil první poločas, nevyšla Určickým ani slibná akce na ose Los – Trajer – Kiška.

Trajer pálil jen do břevna

Když sedm minut po přestávce trefil domácí Trajer po vcelku málo nebezpečné situaci břevno Kofroňovy branky, zdálo se, že už visí gól, jak se říká, ve vzduchu. Kralické to probudilo a začali se zviditelňovat pořádněji. Určickou obranu postrašila dobrá útočná akce trojice Matula, Vybíhal, Borovský, ale posledně jmenovaný nakonec ve veliké šanci prostor mezi tyčemi Nejezchlebovy branky netrefil.

Určická svatyně pak zůstala uchráněna v nebezpečných situacích ještě dvakrát. Když potom nevyšla u kralické branky hlavička Trajerovi, domácí gólman Nejezchleb vyzrál nad Borovským a brankář Kofroň zlikvidoval přímý kop Lose, bylo o bezgólovém výsledku rozhodnuto. Marná byla enormní snaha zejména Lose s Javoříkem tlačit spoluhráče do útoku a stejně tak brejkové pokusy kralických fotbalistů.

Ohlasy trenérů

„Myslím, že je nerozhodný výsledek vcelku spravedlivý,“ uvažoval domácí trenér František Pitron. „V prvním poločase jsme byli u míče častěji, přinášeli jsme na hrací plochu více ruchu než soupeř, ale větší gólovou šanci jsme si nevytvořili. Ve druhé části hry jsme trefili břevno, to byla škoda, chyběla trocha střeleckého štěstí. Ale na výhru žádný ze soupeřů prakticky neměl. Líbil se mně Javořík, Los hrál se zraněním a přesto dobře. Kraličtí byli zřejmě nějak přemotivovaní a rodily se tak situace, které byly zbytečné a z mého pohledu nevkusné.“

Kralický kouč František Jura byl po skončení zápasu značně zklamaný. Jeho svěřenci totiž na určickém trávníku naprosto postrádali sebevědomí, které by lídru soutěže jistě slušelo.

„Zejména v prvním poločase jsme byli jako zakřiknutí, výkon to byl bojácný, ustrašený. Nevím proč, vždyť fotbalově jsme na tom lépe. Připravovali jsme se na Ullmannova dlouhá autová vhazování, ta jsme zvládli. Také na aktivitu Lose, ale toho jsme nechali hrát. Určičtí byli u míče vždy dřív, na naší straně chyběla nabídka spoluhráči. Po změně stran to už bylo poněkud lepší, ale gól jsme nedali. Velmi dobře hráli Trnavský a Kocourek, který neprohrál ani jeden hlavičkový souboj. V roli kralického trenéra jsem ještě derby nevyhrál, v tomto směru mám bilanci špatnou, jen dvě remízy a prohru.“

VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol Určice – FC Kralice na Hané 0:0

Rozhodčí: Kopecký – Vedral, Řezníček. ŽK: Ullmann, Javořík, Hatle – Růžička. Diváků: 440.
TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Ján, Ullmann, Peka (73. Hochman), Mlčoch – Coufal, Hatle, Los, Javořík – Kiška (85. Bokůvka), Trajer. Trenér: František Pitron.
FC Kralice na Hané: Kofroň – Liška, Trnavský, Kocourek, Dostál – Roman Petržela (68. Lehký), Homola (46. Vybíhal), Růžička, Matula – Poláček, Borovský (83. Zdeněk Petržela). Trenér: František Jura.