Šestigólovou přestřelku však tentokrát zvládla lépe rezerva HFK Olomouc, která zvítězila 4:2.

„Byli jsme jednoznačně lepší a měli hodně příležitostí. Cokoli jiného, než naše vítězství by bylo nezasloužené," měl jasno trenér vítězného týmu Petar Aleksijvić.

Jeho tým na hřišti jasně dominoval, ale za stavu 3:0 HFK polevil a hosté se dvěma góly vrátili do hry.

„Mohli jsme vyrovnat, ale vzhledem k první poločasu by to bylo nespravedlivé. První poločas to byla z naší strany mizérie a soupeři jsme darovali obrovské gólovky," kroutil hlavou kralický lodivod Petr Gottwald.

Kralice, které v týdnu rozstřílely Medlov 6:3, mohly jít v úvodu utkání do vedení. Lehkého střelu však vyrazil gólman Stejskal na tyč.

A tak udeřilo na druhé straně. Blažkovský poslal střílený centr do malého vápna, kde si jej do vlastní brány srazil hostující obránce Vitásek.

Od té chvíle existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Ve 20. minutě vystihl rozehrávku hostů Klobáska, který křížným pasem našel Fukana a jeho střelu doklepl do brány Blažkovský. Do konce první půle mohli domácí přidat třetí gól, ale Buček ani Pezzoti své šance neproměnili.

I druhá půle začala přesně podle domácích představ. V 54. minutě po rychlém brejku Fukan předložil míč Pezzottimu a ten bez problémů skóroval.

V 63. minutě se Kralice vrátily do hry. Centr po rohovém kopu propadl na malé vápno, kde jej do sítě uklidil Olejník. Hosté vycítili šanci a dvacet minut před koncem vstřelili kontaktní gól. Petr Dostál zpracoval těžký míč a šikovným lobem překonal Stejskala.

„Po zranění našeho stopera Drmoly jsme se dostali do problémů. Máme zraněné hráče a neměli jsme dalšího stopera. Trošku jsme couvli a soupeř to zdramatizoval," mrzelo holického kouče.

Domácí ale žádné drama nedopustili. V 82. minutě předvedla Holice další pěknou kombinaci, kterou po příhře Vaidy zakončil střelou do prázdné branky opět Pezzotti.

„Chvilku trvalo, než jsme se po dvou inkasovaných gólech zvedli. V kabině byl výbuch. Trošku jsme se vrátili do zápasu, ale pak jsme zase inkasovali laciný gól," litoval trenér Kralic.

1. HFK Olomouc B – FC Kralice na Hané 4:2 (2:0)

Branky: 14. Vitásek vl., 20. Blažkovský, 54. a 82. Pezzotti – 63. Olejník, 71. Dostál. Rozhodčí: Křepský – Dorušák, Vojáček. ŽK: Klobáska – Olejník, Dostál, Nečas. Diváků: 90.

HFK B: Stejskal – Grézl, Drmola (65. Procházka), Zbraněk, Smrček – Vaida, Klobáska, Buček, Blažkovský, Fukan (89. Jašek) – Pezzotti. Trenér: Petar Aleksjević.

Kralice: Krejčí – Valtr, Martinka, Olejník (85. Šín), Vitásek – Dostál, Nečas, Petrásek, Cibulka – Lehký, Petržela (55. Répal). Trenér: Petr Gottwald.