„Určitě jsme se Slavičínem nehráli, to co jsme si představovali. Soupeř nás přehrával a dá se vlastně říct, že remíza je pro nás výhrou. Můžeme být za bod opravdu rádi," přiznal určický brankář a rovnou popsal vývoj zápasu: „Už to vypadalo, že podruhé prohrajeme, ale snažili jsme se vyrovnat a naštěstí to tam taky spadlo. Mohla přijít prohra, dali jsme však branku a o to víc si ceníme remízu."

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: Určice vydřely bod proti silnému Slavičínu

Jediný regulérní gól, který Nejezchleb dostal byl po domácí hrubce.

„Při té brance byla naše velká chyba. Martin Svozil špatně přihrál a soupeř nás dokázal přečíslit. Dostali balon do kraje a pak jej vrátili do vápna. Útočník byl blízko u mě, takže jsem věděl, že mě buď trefí, nebo ne. Bohužel mířil těsně vedle mne," posteskl si Nejezchleb.

V samotném závěru byl Nejezchleb ještě jednou překonaný, ale rozhodčí tuto branku neuznal.

„Ke konci jsem chtěl míč udržet, ale vletěl do mě hráč a balon mi vyklouzl. Byla to moje chyba, protože jsem jej měl vyrážet a ne chytat. Byl to však souboj s gólmanem v malém vápně, takže faul. Proto rozhodčí tuto trefu neuznal," vysvětloval určický gólman.

Vstup nováčka do sezony byl úspěšný, ale v posledních dvou zápasech se mu už tolik nedařilo.

„První tři zápasy byly z naší strany lepší. Poslední dvě utkání to není úplně ono. Zkraje to byla ještě postupová euforie, teď už se dostáváme do zajetých kolejí. Teprve nyní se ukáže, jak na tom jsme." myslí si Nejezchleb.

Mladý brankář si užívá postup do vyšší soutěže. Sám byl jedním ze strůjců postupu. Určitě je velký rozdíl chytat za krajský tým nebo za divizní. V kraji není tolik kvalitních soupeřů. Zatím jsme měli všechny zápasy hodně těžké, teda kromě Havířova. Můžu říct, že je to velký skok mezi divizí a krajským přeborem," připustil Nejezchleb

V loňském roce byl jasnou určickou jedničkou, letos má však velkou konkurenci ve Stanislavovi Dragonovi. „Trenér zatím neurčil žádnou jedničku. Takže se nyní střídáme asi po dvou zápasech. Žádné hádky nebyly, vše funguje v pořádku. Staňa je v pohodě," pochvaloval si Miroslav Nejezchleb a neopomněl zmínit ani posily v obraně: „Ivo Zbožínek je velkou posilou, jedná se o zkušeného obránce, který diriguje defenzivu. Obrana zatím funguje velmi dobře. Z pěti zápasů jsme dostali jen tři góly, což je určitě slušné. Zbožínek mi navíc šetří hlas, diriguje to za mě, smál se brankář.

Oporou pro svěřence Evžena Kučery jsou také fanoušci. Těch chodí na domácí zápasy minimálně tři sta. Atmosféra v Určicích je vždy skvělá a všiml si toho i domácí brankář: „Fanoušci jsou super. Jde vidět, že máme největší návštěvu. Jsme za to rádi, snad budou chodit ještě ve větším počtu."