„První gól byl podle mě důležitý. Lukáš Zelenka to hlavně dobře kopl a já už jsem si pak ten centr našel a ani jsem nevěděl, jak to tam spadlo," svěřil se třiadvacetiletý útočník po utkání.

Do střelecké listiny se kromě něj zapsali také jeho spoluhráči Tomáš Machálek 
a Aleš Rus, kteří svými trefami po rohových kopech ve druhé půli v rozmezí dvou minut stanovili konečný stav 
duelu s desátým celkem tabulky. „Dokázali jsme se prosadit ze tří standardních situací a myslím si, že jsme hráli dobře. Ve druhém poločase jsme především nechtěli inkasovat, abychom si to celé ještě nepokazili," poukázal Aleš Krč na ubráněný čistý štít.

Zápas však někdejší člen mládežnických týmů Sparty Praha či Sigmy Olomouc nedohrál, po šedesáti minutách jej ze hřiště vyhnalo bolavé tříslo. „Bolelo mě tříslo, tak jsem raději řekl trenérovi, že si chci jít odpočinout," prozradil. Na vině mohly být i ostřejší zákroky orlovských hráčů. „Nevím, jak to přesně vzniklo. Možná z nějakého kontaktu, těžko říct," krčil Krč rameny.

Po těsné výhře nad silným Zábřehem v minulém kole se svěřencům Františka Jury povedlo získat další cenný skalp. Orlová totiž předtím na jaře ještě neprohrála.

„U Zábřehu jsme si pohlídali jeho standardky, přehráli jsme je a navíc jsme podle mě ve druhém poločase také měli větší vůli jít za vítězstvím. Orlová zase paradoxně letos ještě nedostala skoro žádný gól
a nám se ze tří standardních situací podařilo třikrát udeřit," vysvětloval Krč.

Autor: PETR KOMÁREK