V prvním poločase díky tragickému výkonu a ve druhém dnem otevřených dveří své obrany. Pouze prvních patnáct minut stálo ze strany domácích za řeč. Ve 13. minutě zahrával pivínský Švéda trestný kop, ale Lošťák v brance Hané vyrazil konečky prstů nad břevno. Ve 29. minutě orazítkovala prudká střela domácího Tydlačky tyč.

Hosté zahrozili poprvé ve 35. minutě, když střelu St. Ociepky s námahou Brablec kryl. Do druhého poločasu poslala Haná čerstvého Zbožínka a ten společně s běhavým Mašíkem a technickým Trnavským začal přehrávat statickou a notně oslabenou obranu Pivína.

Ještě v 51. minutě domácí Karásek nahrál Vláčilíkovi, tomu se ale vrhl pod nohy brankář. V 65. minutě opět Vláčilík proti jistému Lošťákovi neuspěl.

Nedáš - dostaneš, se poté projevilo v plné nahotě. O chvilku později si míč narazil Zbožínek s Trnavským a druhý jmenovaný prostřelil Brablece. Domácí vykřesali poslední šanci v 71. minutě, ale Vláčilíka opětovně Lošťák vychytal.

Poslední čtvrthodina patřila do říše snů a v kolonce výher bude u Hané na vysokém piedestalu.

V 75. minutě si narazil Zbožínek se Sedláčkem a Mašík zblízka vsítil druhou branku. O čtyři minuty později poslal neúnavný Mašík centr za obránce a Sedláček přehodil vyběhnuvšího Brablece. Poslední hřebík do pivínské rakve zatloukl bojovný Mašík, který po vzorné přihrávce „malého Rosického “ Trnavského uzavřel na 4:0.

„Nedali jsme šance, za to jsme byli potrestáni. Bohužel nás trápí početná marodka a tak musím hrát i s dorostenci,“ uvedl trenér Pivína Jaroslav Svozil.

„První poločas se hrál hrozný fotbal. Po naší brance soupeř fyzicky odpadl a my přidali další tři góly,“ konstatoval kouč Hané Daniel Kolář.

TJ Sokol Pivín - TJ Haná Prostějov 0:4 (0:0)

Branky: 75. a 82. Mašík, 67. Trnavský, 79. Sedláček. Rozhodčí: Strubl - Jakubec, Vlk. ŽK: Fialka – Zachar. Diváků: 220.

Pivín: Brablec - P. Sedlák (63.Vrba), Mlčoch, Nakládal, Pavelka (69. Žondra) -Sedlák (72. Glozar), Švéda, Karásek, Tydlačka - Fialka, Vláčilík. Trenér Jaroslav Svozil.

Haná Prostějov: Lošťák - Jančiar, St. Ociepka, Světlík, Chum – Ondráček, Zachar (80. Vyskočil), Mašík, Trnavský - Sedláček, Bartoš (46. Zbožínek). Trenér Daniel Kolář.