Po upachtěném výkonu nakonec vydřeli výhru 3:2, přesto jejich hře scházel k dokonalosti velký kus cesty.

Prostějov nevstoupil do utkání špatně. V prvním poločase si dokázal vytvořit několik slibných šancí, jenže Kazár i Machálek mířili nad vyškovskou bránu. V ofenzivní části se opět projevil starý neduh prostějovských fotbalistů – špatná koncovka. Svěřenci trenéra Jury ani herně příliš domácí celek nepřehrávali.

„Začali jsme, dobře, nutili jsme soupeře k chybám a vytvářeli jsme si šance, ale bohužel žádnou jsme neproměnili. Minimálně dvakrát jsme šli přímo na brankáře, ale gól nepadl. Zvláště v závěru poločasu se hrála velmi vyrovnaná hra," popisoval průběh utkání asistent prostějovského trenéra Roman Popelka.

Gólovou radost přinesla až druhá polovina. V ní se pokračovalo ve vyrovnané hře, nepřesnosti přicházely z obou stran. Prostějovský Zbožínek ale neustál souboj s Novotným a Vyškov otevřel skóre. Poté se hosté konečně probudili a začali hrát aktivněji. Machálek znovu pokoušel štěstí před Kolárem, ale marně.

Střeleckou smůlu prolomil až Lukáš Zelenka. Vzápětí se dočkal i Machálek, který svou trefou poslal Prostějov do vedení.

Vyškov dokázal využít menší ostražitosti hostů a téměř okamžitě srovnal na 2:2. Hrálo se opět od začátku a podobně jako v průběhu celého zápasu scházela Prostějovským koncovka.

V samotném závěru přece jen přišlo rozhodnutí, a to z kopaček Zatloukala, který svým důrazem překonal Kolára. Prostějov tedy vydřel výhru 3:2.

„Vyrovnanost se přenesla i do druhé části. Poté jsme udělali hrubku a Vyškov vedl 1:0. Naši začali hrát aktivněji a otočili průběh zápasu na 1:2, ale zase jsme chybovali a soupeř vyrovnal. Před koncem naštěstí přišla naše vítězná branka. Znovu jsme si vytvořili bezpočet šancí, ale neproměňujeme. Pokud nedáme góly a ještě chybujeme, tak přijde rychle vyrovnání. Poslední tři zápasy nás trápí to stejné, máme poslední týden, abychom tyto neduhy prolomili. Hra dopředu nebyla špatná. Musíme rozhodně zrychlit přechodovou část. Spokojenost s výkonem nemůže být velká," líčil Roman Popelka.

Už příští sobotu čeká na 1. SK Prostějov první ostrý start na trávníku silného Frýdku- Místku. Momentální forma mužstva ale není stoprocentní.

„S výkonem z Vyškova bychom neměli moc velké šance na úspěch ve Frýdku. Na druhou stranu máme pořád v mysli zápas se Znojmem, čím kvalitnější soupeř tím lepší naše hra. Momentálně jsou šance na úspěch rovnocenné. Víme, že první zápas bude důležitý. Ve středu máme ještě modelové utkání s dorostem a hlavně si potřebujeme rozebrat naše chyby z Vyškova," uzavřel Popelka.

SK ROSTEX Vyškov – 1.SK Prostějov 2:3 (0:0)

Branky: 58. Novotný, 76. Večeřa – 72. Zelenka, 74. Machálek, 89. Zatloukal.

Vyškov: Kolár – Koláček, Hodinář, Šindler, Čoupek – Hradil, Jeřábek, Žoček, Kucharčuk – Lička, Večeřa. Střídali: Král, Barinčák, Zikmund, Novotný, Vrána. Trenér: Miloslav Machálek.

Prostějov: Bureš – Hloch, Zbožínek, Hunal (80. Mazouch), Krejčíř (65. Fládr) – Hirsch (85. Svozil), Zelenka, Pavlík, Kazár (87. Dostál) – Machálek, Pospíšil (55. Zatloukal). Trenér: František Jura.