„Začínáme v úterý. Ve středu máme volno a pokračujeme zase ve čtvrtek a v pátek," hlásil začátkem týdne prostějovský Generální sportovní manažer František Jura, kterému se na prvním tréninku hlásily více než dvě desítky fotbalistů.

Jediným oslabením by podle všeho měl být odchod Petra Papouška. Druhý nejlepší střelec týmu kývl nabídce trénovat ligové dorostence z Liberce.

„Petr odešel, místo něj by ale měl přijít jeden nový hráč. Ne úplně na jeho pozici, protože tam může hrát Kazár nebo Dostál. Bude to hráč do zálohy. Kluby jsou už domluveny, ve čtvrtek bychom s ním měli podepsat smlouvu," uvedl Jura, který jméno nové posily s předstihem pochopitelně nechtěl prozrazovat.

Osm přípravných zápasů

Hanáky bude během zimní přípravy čekat osm přípravných zápasů. První z nich „eskáčko" odehraje v sobotu 26. ledna v Mohelnici.

„Dále nás 2. února čeká Chrudim, týden na to Znojmo, v rámci soustředění v Luhačovicích se střetneme s týmem Slavičína," vypočítával zápasy trenér Jura.

Druholigový soupeř bude Hanáky čekat i 24. února, kdy odehrají přípravný zápas v Čáslavi, pro kterou to bude generálka na start druhé ligy.

„Druhého března hrajeme s Uničovem, devátého března máme Slovácko B a generálku odehrajeme 16. března s Vyškovem," doplnil Jura.

Bonbónek - dva duely se Spartou

Tomu se navíc nedávno povedl velký kousek. Prostějovský GSM domluvil fotbalové překvapení, na které se mohou prostějovští fanoušci těšit. V létě 1. SK odehraje přípravný zápas s A-týmem Sparty Praha. Příští rok pak letenský velkoklub přijede odehrát zápas na půdu Prostějova.

„V minulém týdnu jsem byl ve Spartě na stáži, kterou jsem si domluvil přes vedoucího Sparty Míru Baranka. Mluvil jsem tam se všemi trenéry, panem Lavičkou i Haškem a získal jsem určité poznatky i kontakty. Už jsme domluvení, že v létě budeme hrát zápas na Spartě. Asi tam pojedeme na víkend a spojíme to ještě se zápasem proti Bohemce nebo Viktorce Žižkov," plánuje Jura.

„Na příští rok mám přislíbeno, že Sparta přijede k nám. Bude to pro nás takový svátek fotbalu," těší se Jura na příští rok, kdy Prostějov oslaví výročí 110 let založení klubu.