Svého budoucího soupeře z třetí nejvyšší soutěže zdrtili především ve standardních situacích, po nichž padli čtyři ze šesti branek.

Velmi mladý domácí tým sice herně vyloženě nepropadl, v souboji s velezkušenou prostějovskou sestavou však nedokázal udržet chladnou hlavu.

„Výsledek je pro domácí až příliš krutý," uznal po výhře 6:0 generální sportovní manažer Prostějova František Jura.

V úvodních dvaceti minutách totiž 1. SK Prostějov velkou jistotou neoplýval. Už po třech minutách hry musel vytáhnout perfektní zákrok brankář Bureš. Zanedlouho nebyl domácím uznán gól pro ofsajd a v několika dalších šancích Kroměříž střelecky vyhořela.

„V úvodu jsme nehráli dobře. Byl jsem hodně nespokojený. Kdyby nám dali dva góly, nevím, jak bychom to ustáli. Kroměříž měla tlak, byla lepší, držela míč na noze. My byli naopak daleko od sebe a vstoupili jsme do toho příliš lehkovážně. Doufám, že to pro nás bude varování," vyčítal i přes vysokou výhru František Jura.

Jeho tým o vítězství rozhodl ve druhé polovině první půle, kdy zasadil domácímu mužstvu čtyři gólové rány. Nejprve se po volném kopu Kazára prosadil ve 26. minutě s přispěním domácí obrany Ivo Zbožínek.

Jen o pár sekund později předvedl svoji parádní disciplínu Petr Papoušek a z dobrých pětatřiceti metrů využil další přímý volný kop 1. SK.

Všechny góly byly krásné

Sérii úspěšných prostějovských standardek dokončil ve 31. minutě Lukáš Zelenka, který vytříbeným centrem našel novou akvizici Petra Pavlíka a ten přidal druhou branku ve dvou zápasech v Prostějově. Ještě do poločasu potrestal zaváhání kroměřížské obrany Zelenka.

„Dali jsme rychle tři branky, soupeř to pak nezvládl a bylo po zápase," hodnotil další počínání svých svěřenců František Jura, už poněkud pozitivněji.

„Všechny naše góly byly krásné, to samozřejmě nemůžu opomenout," pousmál se.

Konečný výsledek pak obstarali Tomáš Kazár v 75. minutě, opět z přímého kopu a exkroměřížský Tomáš Mazouch v 80. minutě.

Produktivita prostějovských standardních situací napovídá, že právě touto zbraní by 1. SK mohl v MSFL ničit své soky.

„Já doufám, že to bude jenom jedna z našich předností. Chtěli bychom se prezentovat hlavně dobře takticky vedenou hrou s kvalitní finální fázi, na čemž usilovně pracujeme. Další zbraní by pak měly být právě standardky, na které teď máme výborné tipy hráčů," pochvaluje si šéf prostějovské lavičky.

Sestava? Jasno ještě stále není

Byť se může zdát, že jeho úkol zvolit základní jedenáctku nebude při neoddiskutovatelné kvalitě kádru problém, sám ještě o složení sestavy pro první kolo MSFL jasno nemá.

„Už jsem s některými hráči seděl, s některými budu mluvit ještě v průběhu tohoto týdne. Náš kádr je tak nabitý, že jasno opravdu nemám. Jsou tam ještě minimálně dva otazníky," prozradil František Jura.

V průběhu podzimu by však chtěl do hry poslat co nejvíce fotbalistů.

„Možná to bude nestandardní, ale věřím, že se nám podaří hráče nějakým způsobem točit. Na určitých postech jsou tak kvalitní a vyrovnaní, že bych chtěl, aby se do zápasů dostali. Určitě podzim neodehrajeme v jedenácti nebo dvanácti hráčích," podotkl.

Tomuto scénáři nahrává i fakt, že Prostějov nemá jasnou postupovou ambici, přestože je většinou soupeřů pasován do role jednoho z největších favoritů soutěže.

„Chtěli bychom především doma předvádět co nejatraktivnější fotbal a vyhrávat. Nebude to ale vůbec jednoduché, MSFL je kvalitní soutěž a my musíme respektovat sílu soupeřů. Naším cílem bude hrát nahoře, ale podílet se na tomu budou muset všichni hráči," potvrdil František Jura.

Úvodní kolo MSFL čeká 1. SK Prostějov v neděli v 10.15, kdy se na hřišti v Kunovicích postaví juniorce prvoligového Slovácka.

Hanácká Slavia Kroměříž – 1. SK Prostějov 0:6 (0:4)

Branky: 26. Zbožínek, 28. Papoušek, 31. Pavlík, 36. Zelenka, 78. Kazár, 82. Mazouch.

Sestava Prostějova: Bureš (76. Hubál) – Krejčíř (46. Hloch), Zbožínek, Hunal (46. Mazouch), Kazár – Papoušek (60. Fládr), Pavlík, Zelenka (60. Svozil), Dostál – Machálek (46. Zatloukal), Pospíšil (51. Hirsch). Trenér: František Jura.