Prostějovští fotbalisté budou chtít odčinit ztrátu bodů v posledním zápase s Hulínem, kde jen remizovali 2:2. „Byl to vůbec nejhorší vstup do zápasu, který jsme kdy předvedli. Při první brance nikdo nic nedělal, vyloženě jsme si o ni říkali," kritizoval své hráče trenér František Jura.

Remízový výsledek uhrál 
v minulém kole i Zlín. Doma dovolil Slovácku střelit jen jednu branku a sami zlínští fotbalisté dokázali dát také jen jeden gól.

Nerozhodný stav je přitom v zápasech Zlína častým jevem, ve čtyřech z odehraných osmi kol remizoval. Naopak Prostějov již šest zápasů neprohrál.

„My jsme si naše chyby, hlavně z těch prvních dvaceti minut, rozebrali.Víme, co bylo špatně, především nám chyběl pohyb. Myslím si, že už se to nebude opakovat. Každý tým si někdy vybere slabší chvilku, naši fotbalisté ji měli v Hulíně," vysvětloval Jura.

Prostějovským fotbalistům se podařilo již v šesti utkání v řadě neprohrát. Třikrát dokázali zvítězit na domácím trávníku a dvakrát vyloupili soupeře a jednou v posledním odehraném zápase remizovali. V této šňůře by chtěli pokračovat i nadále a navíc by se rádi vrátili k výhrám, které překazil zápas 
s Hulínem.

„Do sestavy se nám vrátí zranění hráči, což udělá hodně. Například Lukáš Zelenka nastoupí. V minulém zápase nemohl, protože jej limitovalo zranění. Věřím, že to bude v sobotu lepší než před týdnem," doufá trenér 1. SK Prostějov František Jura. Dokázat lepší pohyblivost a kvalitní hru můžou prostějovští fotbalisté již v sobotním utkání před domácím publikem. Tabulkově dvanáctý Zlín by neměl být až tak velkým soupeřem, přesto domácí nechtějí opakovat chyby z Hulína.

TABULKA

Tabulka MSFL