Svěřenci trenéra Jury na jejím hřišti totiž vyhráli 1:0 a po třech kolech beru tři body.

Prostějov byl již od začátku zápasu aktivnějším mužstvem. Krč hned kraje utkání přestřelil Pacanovského bránu. Obdobně dopadla i velká šance mladého Fládra.

Domácí se však nechtěli nechat zahanbit. Sobala však netrefil Burešovu svatyni. Neprosadil se ani hanácký ostrostřelec Machálek. Jeho příležitost zlikvidoval Pacanovský. Ten se, poté co zneškodnil i Hlochovu střelu, stal hrdinou domácího mužstva.

„V první půli jsme měli několik velkých šancí. Fládr, Hirsch i Hloch si vytvořili velké příležitosti, ale branka nepřišla. Jejich gólman se opravdu vyznamenal a zneškodnil naše čtyři jasné góly. Nám se bohužel ve třicáté minutě ještě zranil Pavlík, po hlavičkovém souboji. Což bylo velké oslabení. Na jeho místo naskočil Soušek, který se ale předvedl ve velmi dobrém světle" pochválil mladou posilu 1. SK prostějovský kouč František Jura.

Po změně stran se blýskl i Bureš, když zlikvidoval Křižanovu střelu. Neprosadil se ani Tomáš. Poté se ke kormidlu opět vrátil Prostějov.

Machálek obešel obránce i gólmana, ale trefil jen boční síť domácí brány.

Vše už nasvědčovalo, že se Hanákům nepodaří prolomit smolnou sérii, ale právě Machálek se dokázal prosadit. Šest minut před koncem zápasu se nejlépe zorientoval po rohovém kopu a dal rozhodující gól. Prostějovští si už svůj hubený náskok pohlídali a konečně zvítězili.

„Věděli jsme, že utkání rozhodne první gól. Hřiště bylo podmáčené, což fotbalu moc nesvědčilo. My jsme hráli disciplinovaně a myslím si, že jsme si výhru zasloužili. Rozhodující a jedinou branku dal Machálek po Kazárově rohu. V hektickém závěru jsme to už udrželi," popisoval Jura.

Zároveň zdůraznil, jak moc byla výhra důležitá: „ Opravdu jsme potřebovali zvítězit. Je jen dobře, že jsme to konečně zvládli. Teď máme jediný úkol, a to potvrdit vítězství v dalším utkání. Chtělo to hlavně klid. Nyní věřím, že se už odrazíme."

FK Slavia Orlová-Lutyně – 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branky: 84. Machálek. Rozhodčí: Kubica – Priesol, Lakomý. ŽK: 34. Skoupý – 89. Pančochář. Diváci: 65.

1. SK Prostějov: Bureš – Krejčíř, Hloch, Pavlík (28. Soušek), Kazár – Mazouch, Zelenka, Hirsch (74. Zatloukal), Fládr (67. Pančochář) – Machálek (88. Pospíšil), Krč. Trenér: František Jura.

FK Slavia Orlová – Lutyně: Pacanovský – Vlk, Skoupý, Krištan, Kovář – Kopel (72. Urban), Šustr, Schroner, Sobala – Tomáš (81. Václavek), Kaizar. Trenér: Bohuslav Keler.