„Co čekat od tohoto zápasu? To je jasné. Zábřeh na jaře ještě neprohrál, a co víc nedostal ani jednu branku. Kvalita soupeře je víc než jasná. Bude to pro nás opravdu těžká zkouška, ale my chceme za každou cenu odčinit prohru v Orlové," zdůraznil prostějovský lodivod František Jura.

Jeho tým prožívá menší krizi, kdy po dobrém vstupu do jara ve dvou posledních kolech klopýtl. Nejprve doma remízoval s Hulínem a poté překvapivě nestačil na Orlovou.

„My se nyní musíme vrátit k poctivému fotbalu a nepředvádět tu profesorskou hru. Musíme hrát tak jako v úvodních třech zápasech jara. Tam jsme sice padli se Sigmou, ale po dobrém výkonu. Na to jsme kluky poslední týden připravovali," prozradil Jura.

Kouč 1. SK Prostějov plánuje také změnu útočné hry.

„Proti Zábřehu chceme předvést něco nového. Nemělo by se hrát v bloku s Kroupou na hrotu, ale nic bližšího prozrazovat nebudu," zůstal Jura i nadále tajemným.

Pozitivní správou je také, že prostějovská marodka se začíná vylidňovat.

„Kluci se už v posledním týdnu vrátili do tréninku. Samozřejmě ještě nejsou v takové formě, aby hráli v základní sestavě, ale na lavičce budou. Také se budeme rozhodovat, jestli do brány zase naskočí Bureš," popsal František Jura.

Prostějov přivítá na svém hřišti Zábřeh v sobotu od 16 hodin.