Tradiční barvy žlutou a modrou ve svátečním duelu vystřídá pro Moravany netypická bílo-červená kombinace, která dlouhá léta patří spíše ke Slavii. V neděli ale čtvrtfinalista Evropské ligy ustoupí, přednost mají domácí.

„Při návrhu jsme se nechali inspirovat obdobím, ve kterém se nosily. Dres bude mít výrazný límec u krku a typické bílé šněrování. Součástí je také značka B, která symbolizuje tehdejšího sponzora, firmu Baťa, a je vyšita na prsou,“ poodhaluje ředitel Fastavu Zlín Leoš Gojš.

Vedení klubu připravilo speciální výroční kolekci retro dresů na počest oslav výročí sta let od založení fotbalového klubu ve Zlíně. Pro premiéru dresu vybralo velikonoční zápas s vedoucí Slavií Praha. Podepsané dresy pak půjdou do připravované dražby.

„Výtěžek z nich bude použit na podporu zlínské fotbalové mládeže,“ upozorňuje Gojš.

Kdo v dobročinné aukci neuspěje, nemusí smutnit. Retro dresy totiž budou v prodeji již při nedělním zápase se Slavií.

„Fanoušci je mohou koupit v našich mobilních fanshopech a poté na klubovém e-shopu,“ informuje mluvčí zlínského klubu Zuzana Molková.

„Sběratelům a pravým příznivcům zlínského fotbalu by tedy ve sbírce neměly chybět,“ přidává.

Zlínské oslavy pak budou pokračovat v pondělí 29. dubna, kdy se v Městském divadle uskuteční slavnostní galavečer, jehož se zúčastní bývalí hráči, trenéři, funkcionáři, partneři klubu a další hosté.

Hlavním bodem akce bude křest publikace Od SK Baťa po současnost a promítání dokumentu Dej ševče gól.