Jako celé jaro jde o Ondřeje Kúdelu. Trenér Jaroslav Šilhavý ho do kádru nezapsal, ale zároveň v šestadvacetičlenné společnosti nechal jedno místo volné.

Vybral Šilhavý správně?Jak nominaci vidí experti? Podívejte se na infografiku Deníku.Zdroj: Deník

Doufá, že by se jeho trest za rasistický útok mohl významně ponížit. „Velice správný krok,“ souhlasí Horst Siegl, někdejší kanonýr Sparty.

„Věřím, že vše dopadne dobře a bude donominován,“ přidá se Stanislav Vlček, bývalý útočník a nynější vedoucí mužstva Slavie.

„Pro mě je to stoper číslo jedna. Hraje v životní formě,“ dodá Luboš Kalouda, bývalý záložník Brna či Sparty.

Dále jde o dva hráče, jejichž osudy už jsou zpečetěné. Bořek Dočkal, ač byl dlouho kapitánem reprezentace, nikam nejede.

„To mě ani moc nepřekvapilo,“ utrousí internacionál Jiří Štajner. „Spekulovalo se o tom dlouho, asi doplatil na to, že se Spartě tolik nedaří,“ přihodí další exreprezentant Jiří Jarošík.

„Dočkal by podle mého mohl v některých fázích ještě reprezentaci pomoci, proto jsem si myslel, že v nominaci bude,“ oponuje Lukáš Michal, kapitán Nového Města na Moravě hrajícího třetí ligu.

Podobný názor má i trenér Roman Pivarník: „Pořád je to hráč, který má směrem do ofenzivy vynikající kreativní věci, i když samozřejmě i nedostatky.“

Nominace Peška? Zasloužená

Naopak se v kádru ocitl liberecký expres Jakub Pešek, to je poměrně nečekané. „To ano, ale měl skvělou sezonu,“ tvrdí Vlček.


„Pro některé kluby je teď asi žhavým zbožím a dostal možnost, aby se ukázal,“ připomene Siegl, že se velice nahlas mluví o Peškově přesunu ze Slovanu do Sparty.

„Nemá v nároďáku odkopáno až tolik. Ale letos je nominace širší, tak se do ní vešel,“ upozorní Robert Vágner, bývalý útočník Slavie.