Důvodem je jasná výhra 3:0 nad Spartou, která předvedla naprosto hanebný výkon a po utkání byl po zásluze odvolán trenér Vrba, neboť to, co Sparta v posledních týdnech předvádí, bylo více než zoufalé a v ohrožení byl i poslední možný dosažitelný cíl, a to finále MOL Cupu. V současném rozpoložení by to Sparta schytala i od Slovácka.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Naopak Plzeň předvádí výborné výkony, a tím nemyslím jen ty, co se týkají krásy hry, ale i výsledkové. Je to obrovský úspěch, mít tolik bodů. A absolutně mě nezajímají řeči typu, že Plzeň nehraje na krásu, nehraje tak líbivě a tak dále. Počítají se jenom výhry a toto mužstvo pod vedením trenéra Bílka je extrémně silné. A ač jsem celou dobu přál titul Slavii, tak musím nyní sám uznat, že Plzeň si jej za svoji sílu zaslouží ještě o chloupek víc.

Každý stále čekal na plzeňský kolaps, ale on nepřichází. Opravdu si myslím, že kouč Bílek dál tým mentálně dohromady, naočkoval ho sebevědomím a za cenu dodržování striktně dané taktiky, hlavně té defenzivní na úkor líbivosti, dokázal skoro nemožné. Bude zajímavé sledovat, zda to Plzeň dotáhne. V zádech má mistrovskou Slavii, která porazila Slovácko taktéž, dalo by se říct, dle výsledku hladce, nicméně Slovácko mělo své šance a mohlo dosáhnout i na body.

Pro mě tento duel přinesl nejkrásnější branku ligového ročníku a naprosto úžasný gól v podání Plavšiče, který skoro z půlky hřiště svou slabší nohou z voleje otočen bokem k bráně dokázal docílit branky. Za mě jde za poslední roky o absolutně nejkrásnější gól, jaký jsem na českých trávnících viděl. Opravdu tleskám.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav
Jílek po další zahozené penaltě: Věřil jsem, ale už je to na výběrové řízení

V prostřední skupině a jejím finále podlehla Sigma doma Mladé Boleslavi, kdy na konci Růsek neproměnil penaltu a odmítl tak nějaké větší šance do odvety. Úroveň utkání odpovídala tomu , že de facto o nic nejde a tato skupina je v kalendáři zbytečná. Přínosem jsou maximálně starty mladých hráčů.

Ve skupině o padáka si podřezaly větev Teplice a míří pomalu ale jistě do baráže. Kdo je doplní?

Vše se dozvíme již tento týden, kdy liga vrcholí.

David Kobylík