Sigma byla lepší už v první půli, přesto se nevyhnula několika výpadkům. Nakonec přestála i peripetii v polovině druhé půle, kdy hosté snížili z penalty, a došla si pro zasloužené vítězství.

Opava je v těžké situaci. Poslední tým tabulky v zimě přivedl řadu nových hráčů ve snaze ještě se poprat o záchranu. Jenže souhru mu komplikují vnější okolnosti. Řadu hráčů i trenéra Radoslava Kováče vyřadilo ze hry onemocnění koronavirem.

V Olomouci zlobili, přesto poločas prohráli o dva góly. První dal v 25. minutě Kryštof Daněk. Zprava odcentroval Martin Nešpor, v pozici letícího škorpiona míč lehce tečoval Pablo González, díky tomu propadl až na zadní tyč k Michalu Vepřekovi.

Toho ještě zákrokem zastavil brankář Fendrich, proti dorážejícímu Daňkovi už ale neměl nárok. Pro čerstvě osmnáctiletého záložníka to byla gólová premiéra v nejvyšší soutěži.

Ve 29. minutě přidali Hanáci druhý gól. A krásný! Daněk vybojoval míč pro Pabla, ten si ho posunul na střed a krásnou ranou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Důležité okamžiky se odehrály na konci první půle. Nejprve opavský kapitán Jan Žídek trefil po rohu břevno. Místo snížení přišlo za moment pro Opavu oslabení. Tiehi zajel i se žlutou kartou ostře do Pabla a šel předčasně pod sprchy.

Po přestávce se Opava i v deseti kontaktní branky dočkala. Průnik rychlonohého Kanii utnul až ve vápně Hubník a vyrobil již sedmou penaltu proti Sigmě v této sezoně. Nešický snížil, ale na zvrat Opava v Olomouci neměla.

Rozhodnutí přišlo záhy. Dva slepené góly definitivně přihrály tři body Olomouci. Nejdřív Pablo zblízka dorazil Vepřekovu střelu, kterou Fendrich vyrazil jen před sebe. Vzápětí se pak po Chytilově přihrávce prosadil střelou z hranice šestnáctky i David Houska.

Sigma se díky vítězství přinejmenším dočasně posunula na šesté místo, Opava se sedmi body nadále zůstává poslední.

SK Sigma Olomouc – SFC Opava 4:1 (2:0)

Branky: 25. Daněk, 29. a 63. Pablo, 65. Houska – 57. Nešický z pen.

Rozhodčí: Lerch – Caletka, Antoníček – Adam (video). ŽK: Breite – Tiehi, Březina. 45. Tiehi (O.)

Sigma: Mandous – Látal, Hubník, Beneš, Vepřek (79. Zmtzlý) – Houska (79. Sladký), Breite – Pablo, Chytil (70. Hála), Daněk (79. Yunis) – Nešpor (69. Radič). Trenér: Radoslav Látal.

Opava: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek – Mondek (72. Řezníček), Nešický (72. Janjuš), Tiehi, Hellebrand (72. Večerka), Kania (81. Helešic) – Juřena, Čvančara (46. Schaffartzik). Trenér: Lukáš Černín.