Fotbalisté Prostějova na úvod zajíždějí na Žižkov a hned první utkání jara (neděle, 10.15) může do značné míry určit, jaká pro hanácký celek bude celá druhá polovina sezony.

Žižkov je na poslední, šestnácté příčce a na dvanáctý Prostějov ztrácí osm bodů. Výhra pomůže Hanákům do středu tabulky, kde se chtějí pohybovat. Porážka by jen znásobila ohrožení sestupem.

„Bude to strašně důležitý zápas. Pro nás i pro ně. Když vyhrajeme, tak už je necháme za sebou. Něco jsem tam odehrál. Dovedu si představit, co nás tam čeká. Budou nás dohrávat. Je to těžký soupeř. Myslím si ale, že jsme fotbalovější. Věřím v úspěch a v to, že se nastartujeme,“ oznámil na předsezonní tiskové konferenci trenér Oldřich Machala.

Sílu naznačil Žižkov třeba v generálce s Českými Budějovicemi, s vedoucím týmem F:NL uhrál remízu 0:0. Nejvýraznější posilou zimy je útočník Elvis Mashike, který přišel z Liberce.

Také Prostějov ale přes zimu přivedl několik velmi zajímavých posil, z nichž většina by měla naskočit rovnou do základní sestavy.
Mezi tyčemi začne Patrik Le Giang, který přišel na poslední chvíli jako náhrada za zraněnou podzimní jedničku Miloše Brédu. V záloze by se měl o ofenzivní produkci starat Milan Lutonský.

Tento dlouholetý hráč brněnské Zbrojovky v zimě přestoupil do Jablonce a v Prostějově bude hostovat do konce sezony.

Do útoku pak Prostějov z Teplic přivedl někdejšího reprezentanta do 21 let Jana Vošahlíka, jenž by měl pomoci se střílením gólů, což byl hlavně na konci podzimu velký problém Prostějova. Nejlepšími střelci byli na podzim s pouhými dvěma góly Lukáš Hapal, který už je v Třinci, Jan Koudelka a nestárnoucí Karel Kroupa.

„Já doufám, že nějaké góly dám a Karlovi pomůžeme,“ pousmál se Jan Vošahlík, když mu předseda klubu František Jura dal za úkol nejméně sedm branek.

„Hlavní cíl je pro nás záchrana, ale celý klub se posouvá. Chceme hrát druhou ligu stabilně. Kádr máme dobrý. Věřím, že se hned na Žižkově odpíchneme výš,“ uzavřel trenér Machala.